Metallica-Elton John

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti/Materiały prasowe

Metallica odda hołd... Eltonowi Johnowi! "Jesteśmy zaszczyceni"

2024-02-29 11:23

Elton John uznawany jest za jednego z najlepszych muzyków, kompozytorów i artystów solowych w historii. Artysta niemal od samego początku kariery współpracuje z autorem tekstów Berniem Taupinem. Teraz ta dwójka zostanie uhonorowana na szczególnej gali, a muzyczny hołd odda im m.in. Metallica! Jak ogłosił sam zespół, dosłownie nie może się tego doczekać!

Elton John rozpoczął karierę muzyczną ponad 60 lat temu! Muzyk początkowo był członkiem zespołu Bluesology, jednak pod koniec lat 60. rozpoczął karierę solową. Ta wystartowała wraz z wydaniem w 1969 roku albumu, zatytułowanego po prostu Elton John i trwa do dziś! W jej trakcie Elton wydał już trzydzieści jeden płyt studyjnych (niedawno pojawiły się plotki, że trwają prace nad kolejną), pięć albumów na żywo, brał udział w nagraniu dziesięciu soundtracków, udało mu się także wygrać dwa Oscary. Ten ostatni, zdobyty w 2019 roku, został przyznany za utwór (I'm Gonna) Love Me Again, który wybrzmiewa w końcowych scenach filmowej autobiografii Johna, Rocketman. Wraz z muzykiem, słynną statuetkę zdobył jego długoletni współpracownik, autor tekstów Bernie Taupin.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Metallica zagra dla Eltona Johna!

Teraz dwójka ta zostanie wyróżniona przez amerykańską Bibliotekę Kongresu, która zdecydowała się nagrodzić artystów za ich działalność na rzecz światowej muzyki popularnej. Uroczysta gala odbędzie się 20 marca i połączona będzie ze specjalnym muzycznym hołdem dla Eltona Johna i Berniego Taupina. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że na wydarzeniu wystąpią Annie Lennox, Brandi Carlile, Maren Morris i Garth Brooks. Teraz do tego składu dołącza... Metallica!

Legenda thrash metalu poinformowała o tym za pośrednictwem swoich social mediów, pisząc otwarcie, że jest to dla niej prawdziwy zaszczyt i naprawdę nie może się doczekać tego pokazu.

Elton i Bernie współpracują od 56 lat i wspólnie napisali kilka z najbardziej zapadających w pamięć i wpływowych piosenek w naszym życiu. Jesteśmy podekscytowani możliwością świętowania z nimi tego zaszczytu i nie możemy się doczekać niesamowitego wieczoru wypełnionego wyjątkowymi występami z ich niezwykłej kolekcji utworów - napisał zespół.

Poniżej sprawdź, jakie ciekawostki skrywa kultowy "Czarny Album" Metalliki!

Listen on Spreaker.