Metallica i kulisy Screaming Suicide! Co działo się na planie?

i

Autor: Screen z YouTube/Metallica Kulisy najnowszego teledysku Metalliki

Metallica i kulisy "Screaming Suicide"! Co działo się na planie?

2023-02-23 13:24

Metallica intensywnie przygotowuje się do premiery najnowszej płyty. Krążek, zatytułowany "72 Seasons" ujrzy światło dzienne już w kwietniu, a chwilę później grupa wyruszy w trasę. Do tej pory poznaliśmy dwa single, promujące album. Grupa właśnie podzieliła się z fanami kulisami z nagrań klipu do drugiego z nich, "Screaming Suicide".

Metallica powróciła w wielkim stylu pod koniec listopada 2022 roku. Zupełnie niespodziewanie zespół wydał nowy numer, zapowiadając równocześnie monumentalną trasę koncertową i najnowszy, jedenasty album studyjny. Płyta została zatytułowana 72 Seasons, co odnosi się do pierwszych 18 lat życia człowieka, i ukaże się już 14 kwietnia. Pierwszym singlem z płyty został elektryzujący utwór Lux Æterna. Niecałe dwa miesiące później, także bez wcześniejszych zapowiedzi, światło dzienne ujrzał klip do kolejnego singla. Kompozycja Screaming Suicide porusza niezwykle istotny temat zdrowia psychicznego. Teraz James, Robert, Lars i Kirk podzielili się ze światem kulisami z nagrań teledysku.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Co działo się za kulisami "Screaming Suicide"?

Teledysk do singla został wyreżyserowany przez Tima Saccentiego, który odpowiada za cały graficzny projekt najnowszej płyty Metalliki. Twórca zdradził, że wraz z grupą chciał zrobić coś nieco innego, w porównaniu do pierwszego klipu. Ze względu na tematykę, Saccenti chciał zaprezentować coś w rodzaju podróży w głąb siebie. W trwającym dziesięć minut wideo, przedstawiającym kulisy, widać także, że Panowie mieli na planie sporo zabawy - James zasiadł na chwilę za perkusją, a Robert musiał poradzić sobie z drobnym problemem, w związku z machaniem włosami podczas gry. Zobacz nagranie poniżej!

Metallica w Polsce w 2024 roku!

Polscy fani grupy będą mieli szansę usłyszeć jej najnowszy album na żywo już w przyszłym roku! W ramach monumentalnej trasy "M72 World Tour" Metallica zagra w każdym kraju, do którego zawita, dwa koncerty, na które złożą się dwa zupełnie różne sety. Występy w naszym kraju odbędą się 5 i 7 lipca 2024 roku. W sprzedaży wciąż dostępne są, zarówno podwójne, jak i pojedyncze, bilety na to wydarzenie! 

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?