Męskie Granie Orkiestra 2023 - tak prezentuje się setlista tegorocznego projektu! Klasyka i współczesne hity

i

Autor: Materiały prasowe Męskie Granie Orkiestra 2023 - setlista

Męskie Granie Orkiestra 2023 - tak prezentuje się setlista tegorocznego projektu! Rockowa kasyka i współczesne hity

2023-06-19 10:06

Pierwszy weekend tegorocznej edycji Męskiego Grania za nami! Uwielbiana trasa koncertowała wystartowała w Szczecinie, a dwa dni obfitowały w świetne występy i projekty, utworzone specjalnie na potrzeby wydarzenia. Swój pierwszy pokaz dała także tegoroczna Orkiestra w składzie Mrozu, IGO i Vito Bambino! Jak prezentuje się setlista MGO 2023?

Dokładnie w połowie czerwca wystartował jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych w Polsce formatów muzycznych. Mowa oczywiście o trasie koncertowej Męskie Granie! Wydarzenie zawita w tym roku do siedmiu miast, w których odbędzie się łącznie 14 koncertów. Pierwszym przystankiem trasy okazał się być Szczecin, który przez dwa dni - w piątek 16 czerwca i w sobotę 17 czerwca - stał się wyjątkowo muzycznym miastem. Pierwszego dnia na Scenie Głównej zagrali m.in. Zalewski i duet Karaś/Rogucki, zadebiutował także projekt Męskie Granie Przestawia: Nosowska – Król. Sceną Ż zawładnęli natomiast Rosalie. czy Sarsa, w sobotę zaś Daria ze Śląska Baasch. W sobotę na Scenie Głównej pojawili się za to m.in. Wojciech Waglewski & Zbigniew Hołdys, Brodka, czy projekt Rubens „Polska Muzyka ’83” feat. Brodka, Mery Spolsky, Waluśkraksakryzys. Tego dnia także swój pierwszy występ dała tegoroczna Orkiestra!

Mamy supermoce! - Męskie Granie 2023 w Esce Rock

Setlista tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania

W tym roku Orkiestrę tworzą sami Panowie - Mrozu, IGO i Vito Bambino. Panowie nagrali wspólnie hymn Supermoce, który natychmiast po premierze bił rekordy popularności. Pokazy Orkiestry słyną z tego, iż jej członkowie wykonują na żywo własne wersje najsłynniejszych polskich utworów innych artystów. Kompozycje te trafiają następnie na specjalny album, który ma swoją premierę zazwyczaj na jesieni. Na jakie utwory postawiła tegoroczna Orkiestra? Fani Męskiego Grania dostali prawdziwy prawdziwy muzyczny wachlarz: ze sceny wybrzmiały takie klasyki, jak Mamona Republiki, Jedwab zespołu Róże Europy, Szał Edyty Bartosiewicz, Party Oddziału Zamkniętego czy Tolerancja Stanisława Soyki. Mrozu, IGO i Vito postawili także na współczesne przeboje, jak Refren trochę jak Lana Del Rey Quebonafide. Nie zabrakło także oczywiście hymnu Supermoce. Poniżej pełna setlista pierwszego występu Męskie Granie Orkiestra 2023:

 1. Nóż (Illusion cover)
 2. Wymyśliłem Ciebie (Andrzej Zaucha cover)
 3. Party (Oddział Zamknięty cover)
 4. Jedwab (Róże Europy cover)
 5. Szał (Edyta Bartosiewicz cover)
 6. To nie ptak (Kayah & Bregović cover)
 7. Mamona (Republika cover)
 8. Ruchome piaski (Varius Manx cover)
 9. Tolerancja (Stanisław Soyka cover)
 10. Jammin' (Łąki Łan cover)
 11. Pola Ar (Łąki Łan cover)
 12. Refren trochę jak Lana Del Rey (Quebonafide cover)
 13. Polski (Human cover)
 14. Supermoce