Męskie Granie Orkiestra 2022 - setlista. Covery jakich klasycznych utworów można usłyszeć na tegorocznej edycji trasy?

i

Autor: Materiały prasowe Ruszyła trasa Męskie Granie 2022!

Męskie Granie Orkiestra 2022 - setlista. Covery jakich klasycznych utworów można usłyszeć na tegorocznej edycji trasy?

2022-06-27 11:50

Cool Kids of Death, Dawid Podsiadło, Jan-rapowanie, JULIA WIENIAWA, MIUOSH x Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne”, Zdechły Osa i Męskie Granie Orkiestra – tegoroczna trasa Męskiego Grania jest niezwykle eklektyczna. Mimo że sponsorowany przez markę Żywiec projekt słynie z artystycznych eksperymentów i przekraczania muzycznych granic, tego lata jeszcze bardziej niż zwykle udowadnia jak bogata i niebanalna jest polska scena muzyczna. Podczas dwóch dni koncertów w Poznaniu wystąpiło aż 20 artystów. Po raz pierwszy na żywo wybrzmiał też singiel „Jest tylko teraz” w wykonaniu BEDOESA, KWIATU JABŁONI i ZALEWSKIEGO, czyli Męskie Granie Orkiestry 2022.

W piątek 24 czerwca ruszyła wyczekiwana trasa Męskie Granie 2022! Tegoroczna edycja zawita do ośmiu miast, w każdym miejscu impreza będzie trwała dwa dni. W ramach trasy zagra prawie 80 muzyków, ponownie oprócz artystów z głównego line-upu, ich gości oraz koncertów specjalnych, na trasie pojawi się Scena Ż, która w tym roku zmienia swój charakter na bardziej festiwalowy. Jak wyglądały dwa pierwsze dni imprezy?

Piątkowe koncerty

Tegoroczne Męskie Granie rozgrywa się na dwóch scenach – Scenie Głównej oraz Scenie Ż, która zmieniła swój charakter na bardziej festiwalowy. Nie jest to już platforma dedykowana jedynie debiutantom, a prawdziwy tygiel dźwięków. I właśnie na tej scenie rozpoczęło się tegoroczne Męskie Granie. Jako pierwsza zaprezentowała się Ania Leon, następnie na scenę wkroczył Kamil Hussein. Punktualnie o 18.00 wystartowała Scena Główna, na której zagrali Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico zabierając słuchaczy w muzyczną podróż w klimacie bossa novy. Następnie widzowie ponownie przenieśli się pod Scenę Ż, gdzie swoim głosem hipnotyzował ich FISMOLL, tworząc niemalże bajowy klimat. Później swój najnowszy projekt – YUGEN zaprezentował Wojtek Mazolewski. Na scenie towarzyszyli mu goście – Bela Komoszyńska oraz Wojciech Waglewski. Po tym występie nadszedł czas na prawdziwą artystyczną woltę, wszystko za sprawą Zdechłego Osy. Ten artysta, którego nie da się zaszufladkować w żaden sposób, zaserwował niezwykle energetyczne show, sprawiając, że publiczność dosłownie szalała pod sceną. 

Po 20.00 usłyszeć można było naprawdę wyjątkowy duet, czyli KARAŚ/ROGUCKI. Wspólnie z zespołem czarowali zebranych piosenkami o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Tłumy pojawiły się również na koncercie BARANOVSKIEGO, śpiewając razem z nim największe przeboje artysty. Kiedy po 21.30 na Scenę Główną wkroczyła charyzmatyczna Daria Zawiałow, zawrzało. Artystka porwała publiczność swoim głosem i energetycznymi brzmieniami, a na koncercie towarzyszył jej Rubens, który premierowo wykonał swój utwór Wszystko OK? . Scenę Ż zamknął w piątek Jan-rapowanie. Na koncercie tego utalentowanego młodego rapera pojawiły się tysiące fanów, a atmosfera była naprawdę gorąca. 

Zwieńczeniem piątkowego wieczoru był koncert Dawida Podsiadły, przygotowany specjalnie z myślą o tegorocznej trasie. Ze sceny wybrzmiały nie tylko nowe single Dawida, czyli POST oraz Szarość i róż, ale także utwory promujące wcześniejsze trasy, w tym Elektryczny i Początek. W kawałku I Ciebie też, bardzo do Podsiadły dołączyła Daria Zawiałow, co spotkało się z wielkim entuzjazmem publiczności.

Highly Suspect w Esce Rock - o najnowszych singlach, nadchodzącym albumie i trasie po Europie

Sobotnie koncerty

Nie mniej emocji czekało na widzów podczas sobotniego koncertu. Zaczęło się od bluesowo-rockowych brzmień inspirowanych amerykańskim folkiem w wykonaniu Jagody Kret. Później gitarową energię połączoną z indie rockową przebojowością zaserwował SYNDROM PARYSKI. Podobnie jak poprzedniego dnia, o godzinie 18.00 wystartowała Scena Główna. I to od razu z przytupem, bo przejął ją WaluśKraksaKryzys prezentując publiczności mieszankę nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich tekstów. Później na Scenie Ż wybrzmiały synthowe brzmienia połączone z elementami hip-hopu i jazzowych improwizacji. Wszystko to za sprawą MEEK, OH WHY?. Po 19.00 na fanów mocniejszych brzmień czekała prawdziwa gratka. Przed publicznością zaprezentował się zespół-ikona, czyli Cool Kids of Death. Artyści, którzy zawiesili działalność ponad 10 lat temu powrócili na Męskie Granie, dlatego uczestnictwo w tym koncercie było marzeniem wielu fanów. Nie mniej interesująco było później na Scenie Ż, gdzie synth-popowymi utworami czarował duet Wczasy. 

Po 20.00 na Scenę Główną wkroczył MIUOSH w towarzystwie kilkudziesięciu muzyków z Zespołu Śląsk. Artyści zaprezentowali utwory znane z jednego z najgłośniejszych albumów ubiegłego roku, czyli Pieśni współczesnych. W Poznaniu towarzyszyli im wokaliści: Marcelina, Kwiat Jabłoni, Julia Pietrucha, Justyna Święs oraz Franek Trojanowski. Później do elektronicznego świata, w którym taneczne nuty przeplatają się z tymi bardziej lirycznymi zabrała JULIA WIENIAWA. W utworze Nie mam dla Ciebie miłości zaśpiewał z nią SKUBAS. Wielu fanów Męskiego Grania wyczekiwało także Korteza. Artysta wystąpił ze swoim projektem specjalnym, w którym towarzyszył mu Tomasz Ziętek. Znakomicie przyjęty został też ostatni koncert na Scenie Ż w wykonaniu braci Kacperczyk. Muzycy porwali swoimi najpopularniejszymi utworami.

Męskie Granie Orkiestra 2022

Większość zebranych czekała jednak na wielki finał, czyli występ Męskie Granie Orkiestry 2022, w składzie BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI. Na koncercie w Poznaniu towarzyszyli im: WaluśKraksaKryzys, Andrzej Markowski, Jakub Wojtas, Bolesław Wilczek, Dominik Szczepaniak, Martyna Szczepaniak, Justyna Jarzębińska, Dorota Theisenbach, Kamil Bijoś, Jakub Łępa, Olaf Węgier, Szymon Białorucki, Marcin Elszkowski i Jakub Węgier. Podobnie jak w ubiegłych latach artyści zaprezentowali wyjątkowy muzyczny program oparty na znanych utworach w zupełnie nowych aranżacjach. Ze sceny wybrzmiały m.in. Ta noc do innych niepodobna, Nie pytaj o Polskę czy Polskie tango. Muzycy wykonali także tegoroczny hymn Męskiego Grania, czyli Jest tylko teraz. Poniżej pełna setlista:

 • Artyści (Kazik na Żywo cover)
 • Ostatnia nocka (Yugopolis cover)
 • Ta noc do innych jest niepodobna (Maanam cover)
 • Dzieci Wybiegły (Elektryczne Gitary cover)
 • 1998 (Bedoes)
 • Kawałek podłogi (Mr Z’oob cover)
 • Orkiestra (Pogodno cover)
 • Zwiedzam Świat (Fisz Emade Tworzywo)
 • Nim Stanie się Tak, Jak Gdyby Nigdy Nic Nie Było (Voo Voo cover)
 • Dzieci Malarzy (Natalia Przybysz cover)
 • Polskie Tango (Taco Hemingway cover)
 • Nie Pytaj o Polskę (Obywatel G.C. cover)
 • Jest tylko teraz

Bis:

 • Nim Stanie się Tak, Jak Gdyby Nigdy Nic Nie Było (Voo Voo cover)

Kolejne koncerty Męskiego Grania odbędą się w Katowicach w dniach 8-9 lipca.