“Mellina” Marcina Mellera w Esce Rock - Mela Koteluk gwiazdą kolejnego odcinka!

i

Autor: Materiały prasowe Mela Koteluk w nowym odcinku "Melliny"

“Mellina” Marcina Mellera w Esce Rock - Mela Koteluk była gwiazdą piątego odcinka!

2023-02-02 19:36

W czwartek 2 lutego, o godzinie 19:00, swoją premierę miał piąty odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Gościnią epizodu była Mela Koteluk - uznana wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, laureatka wielu nagród, w tym Fryderyków. O czym opowiedziała w “Mellinie”?

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 19:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest od soboty na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Mela Koteluk w piątym odcinku “Melliny”

Gościnią piątego już odcinka “Melliny” byłą Mela Koteluk - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, laureatka wielu branżowych nagród, m.in. Fryderyków czy Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Z muzyką miała kontakt od zawsze, a pierwsze kroki w wielkim świecie stawiała, śpiewając w chórkach w zespole Scorpions. W 2012 roku ukazał się debiutancki album artystki, zatytułowany “Spadochron” - to właśnie on zapewnił jej Fryderyki w kategoriach Debiut roku i Artysta Roku. W kolejnych latach ukazały się kolejne trzy wydawnictwa Meli - płyty “Migracje”, “Migawka” i “Astronomia poety. Baczyński” spotkały się z wielkim uznaniem krytyków i odbiorców. W 2015 roku wokalistka została częścią projektu Męskie Granie i jako członkini Orkiestry wzięła udział w nagraniach singla “Armaty”. 

W rozmowie z Marcinem Mellerem Mela Koteluk ujawnia swoją fascynację neurobiologią i przyznaje, że żałuje, że nie została lekarką. Artystka opowiedziała także w “Mellinie” o wpływie muzyki na mózg, o lęku przed śmiercią, sztucznej inteligencji i dlaczego AI nie potrafi pisać wierszy.

Mellina #5 | Mela Koteluk - żałuję, że nie zostałam lekarką

Żałuje troszeczkę, że nie zostałam lekarką. Ale ten pociąg już odjechał. Nigdy nie było takiego planu ale gdzieś miałam z tyłu głowy, że mogłam zostać weterynarką. Parę lat temu zaczęłam słuchac wykładów prof. Vetulaniego i to mnie pochłonęło - mówi Mela Koteluk w "Mellinie".