Megadeth - koncert w Polsce coraz bliżej? Setlista i czasówka na występ legendy w Polsce

i

Autor: Materiały prasowe Megadeth na trasie!

Megadeth - koncert w Polsce! Setlista i czasówka na występ legendy w Polsce

2023-07-23 8:17

Megadeth ma za sobą bardzo dobre ostatnie miesiące. Formacja wydała na początku września ubiegłego roku swój najnowszy album, który niemal natychmiast zaczęła promować na światowej trasie koncertowej. Zespół zawita z wyczekiwanym koncertem do naszego kraju - czego można się spodziewać po tym pokazie?

Droga do wydania nowego albumu Megadeth nie należała do łatwych. Diagnoza choroby nowotworowej u lidera i frontmana, Dave'a Mustaine'a, skandal, w centrum którego znalazł się basista David Ellefson i wyrzucenie go ze składu, czy problemy z tłoczeniem płyt. Ostatecznie jednak udało się - na początku września 2022 roku swoją premierę miał szesnasty, pierwszy od sześciu lat, album studyjny grupy. Projekt został zatytułowany The Sick, the Dying... and the Dead! i zyskał bardzo dobre opinie krytyków, uznano go także za jeden z najlepszych metalowych albumów ubiegłego roku (m.in. magazyny "Rolling Stone" i "Revolver").

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Megadeth zagra w Polsce - najważniejsze informacje na temat koncertu [CZASÓWKA]

Nieodłącznym elementem promocji wydawnictwa jest trasa koncertowa. Megadeth takową rozpoczął na dobre w lutym tego roku, jeszcze wcześniej jednak stało się jasne, że formacja zawita także do naszego kraju! Wszystko to w ramach Triple Thrash Triumph, czyli prawdziwego święta thrash metalu. Poza Megadeth, wystąpią na nim także Kreator i Sacred Reich. Całość odbędzie się już w niedzielę 23 lipca w katowickim Spodku. Znana jest także czasówka wydarzenia, znajdziesz ją poniżej:

 • 17:00 - drzwi
 • 18:15-19:00 - Sacred Reich
 • 19:30-20:45 - Kreator
 • 21:15-... - Megadeth

Na stronie organizatora znajduje się koncertowy niezbędnik.

Megadeth - jakiej setlisty można spodziewać się po polskim koncercie zespołu?

Wydaje się, że od samego początku trasy, zespół prezentuje dość stałą setlistę. Megadeth stawia przede wszystkim na kawałki z tych najbardziej kultowych albumów: Rust in Peace,  Countdown to Extinction  Peace Sells… but Who’s Buying?, warto jednak zauważyć, że często wykonuje aż dwa bisy. Czego więc można spodziewać się na występie w Polsce? Poniżej setlista, która powtarzała się na koncertach Megadeth w ostatnich tygodniach:

 1. Hangar 18
 2. Dread and the Fugitive Mind
 3. Angry Again
 4. We'll Be Back
 5. Wake Up Dead
 6. In My Darkest Hour (Skipped intro)
 7. Sweating Bullets
 8. Trust
 9. A tout le monde
 10. Tornado of Souls
 11. Symphony of Destruction
 12. Peace Sells

Bis 1:

 1. Mechanix

Bis 2:

 1. Holy Wars... The Punishment Due