Mechaniczny zespół widmo gra Metallikę i Nirvanę! Czy to band przyszłości?

i

Autor: Materiały prasowe/Materiały prasowe - fot. Chris Cuffaro Roboty grają Metallicę i Nirvanę!

Mechaniczny zespół widmo gra Metallikę i Nirvanę! Czy to band przyszłości?

2023-01-12 16:14

Metallica i Nirvana to jedne z najbardziej znanych i uznanych zespołów, reprezentujących ciężkie brzmienie, na świecie, nic więc dziwnego, że ich utwory są często coverowane. Ale co, jeśli bierze się za to grupa, składająca się z... widmo robotów? Jak prezentuje się nietypowa formacja w klasycznych kawałkach legendy thrash metalu i grunge'u?

Nie da się ukryć - świat się zmienia, staje się coraz bardziej nowoczesny. Elementem tego procesu jest coraz większy rozwój robotyki i sztucznej inteligencji - choć w większości przypadków mają one powstawać po to, by ułatwiać życie człowiekowi, bywa, że maszyny są w stanie wykonywać pracę, którą do tej pory zajmował się człowiek, co nie zawsze ma pozytywne konsekwencje. Czy za chwilę staniemy się świadkami powstawania pierwszych zespołów, w skład których wchodzić będą tylko roboty? A może okaże się, że instrumenty same będą w stanie grać koncerty?

Mechaniczny zespół widmo gra Metallikę i Nirvanę!

Na Instagramie znaleźć można profil o nazwie 'One Hacker Band'. Prowadzący go mężczyzna pokazuje, jak za pomocą mechanizmów i sztucznej inteligencji można doprowadzić do stworzenia nietypowego, robotycznego zespołu widmo, który jest w stanie sam grać największe klasyki muzyki! Szczególną uwagę przykuwa mechanizm, znajdujący się na trzy strunowej gitarze, który przypomina ludzkie palce i gra na wiośle słynne solówki! Prowadzący profil już zapowiedział, że robi sobie krótką przerwę od nagrań, by jeszcze bardziej udoskonalić swój sprzęt. Jesteście gotowi na taki band przyszłości? Sprawdźcie robotyczne wykonania takich klasyków jak Enter Sandman, Beat It, Smells Like Teen Spirit, Another One Bites The Dust, Walk This Way! 

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?