Maynard James Keenan

i

Autor: Wikimedia Commons/Selbymay

Wiadomości

Maynard James Keenan o swoich planach: "Otwieram knajpę z kurczakiem z rożna". A co z nowym Toolem?

Maynard James Keenan, wokalista m.in. formacji Tool, w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział więcej o swoich planach na najbliższe miesiące. Na nudę z pewnością nie będzie mógł narzekać.

Wokalista Toola opowiedział o swoich planach na najbliższe miesiące

Maynard James Keenan, wokalista formacji Tool, nie tak dawno obchodził swoje 60. urodziny. Muzyk, który udziela się także w innych zespołach (A Perfect Circle, Puscifer), w wywiadzie dla magazynu "Revolver", zdradził swoje plany na najbliższą przyszłość. Wokalista zamierza pisać piosenki, ale chce także poświęcić swój wolny czas na zajęcia pozamuzyczne. 

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

Mam trzy zespoły, dla których muszę napisać piosenki, więc zamierzam się tym zająć. Ale rozwijam się także w Arizonie, otwieram knajpę z kurczakiem z rożna. Jeśli chodzi o produkcję wina i uprawę własnych winogron, to sadzimy winnice i czekam cztery lub pięć lat na to, co tam się wydarzy. Wymaga to najwięcej planowania i cierpliwości – przyznał Maynard James Keenan. 

Lider Toola dodał także: – Jestem piosenkarzem. Muszę pisać piosenki. To jest to, czym się zajmuje. Zatem przez następne półtora roku spędzę czas z utworami, które muszę napisać

Wygląda więc na to, że w niedalekiej przyszłości doczekamy się nowych wydawnictw od wszystkich trzech zespołów, w których udziela się Keenan. Przypomnijmy, że dyskografie Toola, A Perfect Circle i Puscifera zamykają, odpowiednio, następujące krążki: "Fear Inoculum" (2019), "Eat the Elephant" (2018) oraz "Existential Reckoning" (2020). 

Tool w Polsce

Formacja Tool w ramach tegorocznej trasy koncertowej przyjedzie także do Polski. Muzycy zagrają 11 czerwca 2024 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Na wszystkich europejskich koncertach (poza festiwalami) jako gość specjalny wystąpi zespół Night Verses.

Oto 5 ciekawostek o albumie "Ænima" zespołu Tool: