Master of Puppets - 36 lat po premierze numer DEBIUTUJE na amerykańskim Billboard Hot 100!

i

Autor: Screen z YouTube/Metallica Duży sukces Metalliki

"Master of Puppets" - 36 lat po premierze numer DEBIUTUJE na amerykańskim Billboard Hot 100!

2022-07-12 12:57

Efekt “Stranger Things” dosięgnął także Metallikę! Zespół zdecydowanie podąża śladami Kate Bush i oficjalnie podbija kolejne najważniejsze światowe zestawienia muzyczne. W poniedziałek okazało się, że użyty w serialu numer “Master of Puppets” 36 lat po debiucie ZADEBIUTOWAŁ na amerykańskiej liście Billboard Hot 100.

Już od chwili, gdy stało się jasne, że to Master of Puppets został tym numerem, który pojawia się w jednej z najważniejszych scen ostatnich odcinków 4 sezonu serialu Stranger Things, na kawałek rozpoczął się prawdziwy boom. Piosenka bardzo szybko stała się jedną z najpopularniejszych na największych platformach streamingowych, szczególnie na Spotify. Metallica od samego początku z dużym entuzjazmem reaguje na wszystko, co się obecnie dzieje wokół zespołu - Muzycy zdążyli już wyrazić uznanie wobec twórców serialu, powitali nowych fanów w “rodzinie Metalliki” i stworzyli wyjątkowy “duet” z Eddiem Munsonem, czyli serialowym heavy metalowcem, który zagrał Master of Puppets w Stranger Things. Teraz zespół odnotował kolejny duży sukces na swoim koncie.

Co tam w środku gra - Metallica

Sposób, w jaki bracia Duffer wykorzystują muzykę w serialu „Stranger Things”, zawsze był na najwyższym poziomie. Dlatego wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, nie tylko dlatego, że „Master of Puppets” pojawi się w serialu, ale również dlatego, że wokół piosenki zbudowano kluczową scenę. Końcowy rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystko wykonano perfekcyjnie, tak bardzo, że niektórzy fani domyślili się, że chodzi o „Master of Puppets”, gdy obserwowali ruch palców Josepha Quinna jeszcze w trailerze. Czy to nie szalone? Jesteśmy tak istotną częścią historii Eddiego i znajdujemy się w doborowym towarzystwie na soundtracku. To niebywały zaszczyt. - napisał zespół w social mediach.

“Master of Puppets” 36 lat po premierze DEBIUTUJE na amerykańskim Billboardzie

Już od samego początku wróżono, że Metallikę dosięgnie “efekt Stranger Things”, który przełoży się też na sukces komercyjny dla zespołu - dziś już wiadomo, że rzeczywiście udało się go osiągnąć. Dokładnie 36 lat po premierze utwór Master of Puppets ZADEBIUTOWAŁ na najbardziej uznanym światowym zestawieniu muzycznym, czyli amerykańskim Billboard Hot 100! Singiel z albumu pod tym samym tytułem to również pierwsza piosenka grupy od 2008 roku, a więc od czternastu lat, której udało się dotrzeć na listę. Kawałek dotarł do 40 pozycji, wiele jednak wskazuje na to, że Master of Puppets ma szansę piąć się wyżej, ponieważ popularność numeru nadal rośnie!