Mark Knopfler

i

Autor: Owen Humphreys/Press Association/East News

Wiadomości

Mark Knopfler o negatywnych skutkach pandemii. "Jestem zardzewiały"

Mark Knopfler przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że pandemia wpłynęła na jego grę na gitarze. I to negatywnie.

Mark Knopfler opowiada o negatywnych skutkach pandemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa sprawiła, że cały świat dosłownie się zatrzymał. Każdy z nas, w większym bądź mniejszym stopniu, odczuł jej skutki. Niektórzy zresztą odczuwają je do dziś. Wspomniał o tym ostatnio, w jednym z wywiadów, Mark Knopfler

Muzyk, w rozmowie z magazynem "Guitarist", przyznał, że pandemia wpłynęła na jego grę na gitarze. 

Radio Eska Rock: 10 złotych myśli klasyków rocka. To ponadczasowe sentencje

– Cóż, z pewnością napisałem więcej piosenek. Nie wiem, czy miało to konkretnie związek z pandemią, czy nie. Po prostu miałem więcej na to czasu. Z  pewnością nie pomogło mi to w grze. Myślę, że moja część muzyczna jest teraz znacznie ograniczona, ale część pisarska jest silna, jak zawsze. Jeśli piosenka chce się narodzić, staram się jej na to pozwolić, ale mam większy problem z jej odtworzeniem – powiedział Knopfler. 

Muzyk dodał także, że powinien spędzać więcej czasu z gitarą. – Wydaje mi się, że nie dawno wydarzyło się coś takiego, co sprawiło, że naprawdę powinienem podjąć kroki, aby spędzać więcej czasu z instrumentem i po prostu zacząć na nim grać. To nie tak, że zapomniałem, jak się gra. Po prostu jestem zardzewiały.

Nowy album Marka Knopflera na horyzoncie

Już 12 kwietnia na rynku, nakładem labelu British Glove, ukaże się długo wyczekiwany krążek Marka Knopflera zatytułowany "One Deep River". Na płycie znajdzie się 12 premierowych kompozycji. Fani mogą spodziewać się wyjątkowej mieszanki bluesa, folku oraz rocka. 

Knopfler wyprodukował album wspólnie ze swoim wieloletnim współpracownikiem Guyem Fletcherem. Krążek został nagrany w nowoczesnym studiu British Grove w Londynie. "One Deep River" będzie dziesiątym solowym albumem w dorobku artysty.

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10: