Marek Piekarczyk w nowym odcinku “Melliny” Eski ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe Marek Piekarczyk gościem programu "Mellina" w Esce ROCK

Marek Piekarczyk w nowym odcinku “Melliny” Eski ROCK!

2023-12-14 21:43

W czwartek 14 grudnia, o godzinie 18:00, swoją premierę miał pięćdziesiąty (!) odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gość epizodu był szczególny, a była nim legenda polskiego heavy metalu - Marek Piekarczyk! Co sprowadziło go do programu Marcina Mellera?

Gościem najnowszego odcinka “Melliny” był Marek Piekarczyk! Prawdziwa legenda polskiego heavy metalu, wokalista, autor tekstów, kompozytor, który sławę i uznanie zyskał jako członek legendarnego zespołu TSA. Początkowo zajmował się malarstwem, karierę muzyczną rozpoczął pod koniec lat 60., początkowo działał w formacjach, które wykonywały… poezję śpiewaną! W 1973 roku współzałożył zespół Monastyr, którego członkiem był przez kolejne dwa lata. Na początku lat 80. Piekarczyk dołączył do TSA, który dziś uznaje się za prekursora brzmienia heavy metalowego na rodzimej scenie. Artysta ma także sporo wspólnego z teatrem - w 1986 roku rozpoczął współpracę z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie wcielał się w rolę Jezusa w rock-operze “Jesus Christ Superstar”, którego współautorem opracowania muzycznego była właśnie grupa TSA. W latach 1990–1991 wokalista działał w bocheńskim zespole Balls’ Power, z którym nagrał album “XES”. Już w 1992 roku muzyk wyjechał do Nowego Jorku, gdzie imał się różnych zajęć, do Polski wrócił pod koniec lat 90., a już na początku lat 2000. doszło do reaktywacji TSA w oryginalnym składzie. W 2009 roku ukazał się pierwszy solowy album Piekarczyka, zatytułowany “Źródło”, w latach 2013-2014 i ponownie od 2021 roku jest jurorem programu “The Voice of Poland”, w 2014 roku natomiast światło dzienne ujrzała autobiografia artysty, zatytułowana “Marek Piekarczyk. Zwierzenia kontestatora”, napisana wraz z Leszkiem Gnoińskim. Obecnie muzyk, wraz ze Stefanem Machelem, Pawłem Mąciwodą i Zbigniewem Kraszewskim kontynuuje legendę TSA jako ‘TSA Dream Team’. Panowie wydali kilka tygodni temu singiel “Bejbe”, zagrali w katowickim Spodku, a 8 grudnia ukazał się album “Live 2021”, czyli zapis koncertu z 4 września 2021 roku jaki zespół zagrał na Summer Arenie w Gliwicach, w składzie: Marek Piekarczyk, Andrzej Nowak, Stefan Machel, Paweł "Bejbi" Mąciwoda, Zbigniew Kraszewski, z gościnnym udziałem Marii Stańczyk-Mąciwody. Był to ostatni występ w tym składzie osobowym. Na trackliście albumu znalazło się 15 bardzo ważnych, w bogatej, 40-letniej historii TSA utworów, takich jak m.in. "51", "Trzy zapałki", "Alien", czy "Heavy Metal świat".

Mellina - Marek Piekarczyk: moja pierwsza miłość zdradzała mnie ze wszystkimi kumplami

Marek Piekarczyk w “Mellinie” Eski ROCK u Marcina Mellera!

Słowo honoru jest dla niego najważniejsze. Mimo, że skończył 70 lat nie zamierza rezygnować z muzyki. Jak sam stwierdził, gdyby nie jego pierwsza miłość, która zdradzała go ze wszystkimi kumplami, zostałby magazynierem w Hucie Lenina. Marek Piekarczyk zdradza, że TSA wraca na scenę, a wraz z wizytą artysty w “Mellinie” Eski ROCK wracają wspomnienia, chociażby o tym, dlaczego podrywając harcerki miał ksywę "latareczka". Artysta opowiedział także o pewnym wydarzeniu ze swojego życia. W młodości muzyk przeżył ogromną tragedię - szpitalu zmarł jego pierwszy syn…

On był wcześniakiem. Trzeba było go pilnować. Wiem, że mógł żyć. Tak mi zresztą szepnęła jedna pielęgniarka - mógł żyć.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker. Listen on Spreaker.