Wielki powrót TSA! Legenda polskiego metalu z zapowiedzią singla i albumu!

i

Autor: AKPA Wielki powrót TSA!

TSA Dream Team przedstawia wyjątkowy album live!

2023-12-08 9:15

Już w maju tego roku fanów najlepszego polskiego brzemienia heavy metalowego zelektryzowała wiadomość o powrocie na scenę TSA. Formacja zapowiedziała wyjątkowy koncert i już wiadomo, że to nie koniec! Dokładnie ostatniego dnia października legenda ogłosiła premierę nowego singla i dwóch wydawnictw.

Zespół TSA to prawdziwa legenda polskiej sceny. Formacja powstała w 1978 roku w Opolu z inicjatywy jednego z najważniejszych i najbardziej uznanych polskich gitarzystów, Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza „Whatfora” Zatwarnickiego. Grupa zadebiutowała trzy lata później singlem Mass Media/Wpadka i udało się jej przyciągnąć do siebie fanów ciężkich brzmień. Zespół koncertował, a pokazy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. TSA występowało, wydany został nawet album koncertowy, jednak na pełnoprawny debiut trzeba było czekać aż do 1983 roku, kiedy to ukazała się płyta, zatytułowana po prostu eponimem. Kolejne lata, to kolejne świetne wydawnictwa, w tym kultowe Heavy Metal World Rock ’n’ Roll. Obecnie formacja uznawana jest za jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny heavy metalowej.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Powrót roku?

Choć przez lata w TSA dochodziło do konfliktów, rozpadów, zmian w składzie, to zespół powrócił w 2021 roku, by świętować swoje 40-lecie w składzie Marek Piekarczyk (śpiew), Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Paweł Mąciwoda (gitara basowa) i Zbigniew Kraszewski (perkusja). Niestety, 4 stycznia 2022 roku zmarł Nowak, pozostali muzycy zaś zobowiązali się kontynuować działalność, jednak dość cicho było na temat kolejnych działań TSA - aż do maja tego roku. To wtedy zespół zapowiedział pierwszy od śmierci Nowaka koncert. Odbył się on 2 grudnia w katowickim Spodku! Jako gość specjalny wystąpiła grupa Storo. To jednak nie wszystko!

Muzyczne nowości od TSA!

Powrót na scenę, a więc warto także dać fanom coś muzycznego!1 grudnia pojawiła się EP-ka z pierwszym nowym singlem od 19 lat - świetnie przyjętym przez fanów kawałkiem Bejbe. Na krążku znalazł się również pochodzący z wydanego w 1988 roku albumu "Rock‘n’Roll" utwór Jestem Głodny - Live, zarejestrowany w 2021 roku, podczas koncertu TSA na Summer Arenie w Gliwicach.

8 grudnia swoją premierę ma natomiast album CD/DVD zespołu TSA Dream Team noszący tytuł Live 2021. To zapis koncertu z 4 września 2021 roku jaki zespół zagrał na Summer Arenie w Gliwicach, w składzie: Marek Piekarczyk, Andrzej Nowak, Stefan Machel, Paweł "Bejbi" Mąciwoda, Zbigniew Kraszewski, z gościnnym udziałem Marii Stańczyk-Mąciwody. Był to ostatni występ w tym składzie osobowym. Na trackliście albumu znalazło się 15 bardzo ważnych, w bogatej, 40-letniej historii TSA utworów takich jak m.in. "51", "Trzy zapałki", "Alien", czy "Heavy Metal świat".