Marcin Najman gra na basie. Nawiązał do Króla Popu i Slasha

i

Autor: YouTube

Marcin Najman gra na basie. Nawiązał do Króla Popu i Slasha

2023-12-13 10:39

Znany przede wszystkim w świecie walk w oktagonie pięściarz i kick bokser, a czasami także komentator polityczno-społeczny w TVP, pokazał swoje muzyczne oblicze, którego nikt się nie spodziewał. Właściwie nikt także o to nie prosił, ale czego się nie robi dla zareklamowania kolejnej walki?

W świecie rocka nazwisko Najman budzi wiele pozytywnych skojarzeń. Krzysztof Najman to basista grupy Closterkeller, zaangażowany także wcześniej w takie projekty jak Virgin, Hedone, Pain. Nagrywał także z Mech oraz John Porter Band. Jego syn Adam Najman także poszedł muzyczną drogą. Jest utalentowanym perkusistą grającym z ojcem i mamą w Closterkeller, a oprócz tego udziela się na przykład w warszawskiej grupie Venflon.

Marcin Najman może pochwalić się tytułem mistrza Europy 2016 w kick boxingu, jest znany także z częstej obecności w mediach oraz śledzonego przez internautów konfliktu z dziennikarzem sportowym Krzysztofem Stanowskim. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ma za sobą także doświadczenie muzyczne. Maturę zdawał w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie, a na studia wybrał się na pedagogikę ze specjalizacją wychowania muzycznego. Pochwalił się ostatnio w sieci powrotem do basówki.

A niedługo później, reklamując walkę z Mirosławem Oknińskim nagrał filmik gdzie na basie odgrywa melodię z piosenki „Give it to me” Michaela Jacksona, gdzie solo na gitarze zagrał Slash.

Wśród pełnych emocji komentarzy wyróżnia się jeden, który internauta pozostawił pod pierwszym z filmów: „Koncert dłuższy niż większość walk.” Życzymy zatem sportowcowi, by powrót po 25 latach do basu dał mu zdecydowanie dłuższe emocje. Średnia długość piosenki rockowej to około 3-3,5 minuty. Najkrótsza walka „El Testosterona” trwała około 16 sekund.

Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK