Måneskin w coverze kultowego numeru The Stooges. Jak wypadli w punk rockowym klasyku?

i

Autor: Materiały prasowe - Ilaria Ieie Måneskin coverują The Stooges

Måneskin w coverze kultowego numeru The Stooges. Jak wypadli w punk rockowym klasyku?

2023-02-14 13:54

O zespole Måneskin nie przestaje być głośno. Włoska formacja jest świeżo po premierze swojego trzeciego albumu studyjnego, który został ogólnie dobrze przyjęty przez rynek. Grupa nie ustaje w wysiłkach podboju światowego rynku - czy pomoże jej w tym klasyczny punk rockowy numer z repertuaru The Stooges?

W połowie stycznia na rynku ukazał się najnowszy, trzeci już album w dyskografii zespołu Måneskin. Krążek RUSH!, z którego pochodzą takie numery jak Supermodel, The Loneliest czy GOSSIP, nagrany z gościnnym udziałem Toma Morello, został ogólnie dobrze przyjęty przez słuchaczy i krytyków. Głośno było jednak o niezwykle krytycznej recenzji redaktora portalu Pitchfork, który nie szczędził zespołowi gorzkich słów, a samo wydawnictwo ocenił na dwa punkty na dziesięć możliwych. 

Måneskin coverują The Stooges

Włoska formacja od samego początku ma swoich krytyków, ale też bardzo dużo zwolenników. Do tej drugiej grupy z pewnością należy Iggy Pop. "Ojciec chrzestny punka"wielokrotnie wypowiadał się w dobrych słowach na temat Damiano, Victorii, Thomasa i Ethana. Udzielił się także gościnnie na remixie jednego z najpopularniejszych numerów grupy, czyli I WANNA BE YOUR SLAVE. 

Tym razem zespół postanowił zaprezentować swoją wersję jednego z najsłynniejszych punkowych numerów wszech czasów. Mowa oczywiście o kawałku I Wanna Be Your Dog z repertuaru The Stooges. Grupa wykonała tę piosenkę w ramach udziału w programie SiriusXM Howard 101, prowadzonego przez Howarda Sterna. Jak wypadli?

Måneskin dla Eska Rock!