Måneskin promują film “Elvis” coverem piosenki legendarnego wokalisty. Posłuchajcie nowej wersji utworu “If I Can Dream”

i

Autor: STEFANO RELLANDINI/AFP/East News Włoska grupa coveruje Elvisa Presleya

Måneskin promują film “Elvis” coverem piosenki legendarnego wokalisty. Posłuchajcie nowej wersji utworu “If I Can Dream”

2022-06-17 9:33

Już w piątek 24 czerwca na ekrany polskich kin wejdzie wyczekiwana filmowa biografia Elvisa Presleya. W obrazie, zatytułowanym po prostu “Elvis” w główną rolę wciela się Austin Butler, a u jego boku oglądać będziemy mogli także Toma Hanksa. Jednym z elementów promocyjnych filmu jest soundtrack, a dziś poznaliśmy kolejny jego element! Swoją wersję utworu “If I Can Dream” zaprezentował zespół Måneskin - posłuchajcie!

Już 24 czerwca na ekrany polskich kin wejdzie filmowa biografia legendarnego Elvisa Presleya! Obraz został zatytułowany po prostu Elvis, a jego reżyserem jest uznany filmowiec Baz Luhrmann (m.in. Wielki Gatsby, Moulin Rouge!), który jest także współautorem scenariusza. Fabuła produkcji skupi się na ponad dwudziestoletniej relacji artysty z Pułkownikiem Tomem Parkerem (w tej roli Tom Hanks), który był jego menedżerem, przedstawi także związek Elvisa z Priscillą Presley. W obrazie nie zabraknie również najbardziej znanych utworów legendarnego muzyka.

Wywiad z Maneskin

Utwór “If I Can Dream” w wersji Måneskin

Jednym z kluczowych elementów promocyjnych filmu został soundtrack, na który trafiły nie tylko utwory Elvisa, ale także różne muzyczne wariacje na temat twórczości Presleya w wykonaniu innych artystów, reprezentujących różne gatunki i style. Jednymi z zaproszonych do współpracy został włoski zespół Måneskin, który na potrzeby ścieżki dźwiękowej stworzył zupełnie nową wersję utworu If I Can Dream. Piosenka została nagrana w Graceland, czyli kultowej posiadłości Elvisa, a po raz pierwszy zespół zaprezentował jej krótki fragment podczas występu w finale tegorocznej Eurowizji - dziś za to posłuchajcie całości!

Måneskin na koncertach w Polsce

Włoska grupa zagra w najbliższym czasie w naszym kraju aż dwa razy. Zespół pojawi się na tegorocznej edycji Open’er Festival już 29 czerwca i powróci do Polski w maju przyszłego roku. Grupa wystąpi na warszawskim Torwarze dokładnie 12 maja 2023 roku - bilety na koncert dostępne są w sprzedaży pod tym linkiem.

Sonda
Wybierasz się na film "Elvis"?
Listen to "Film ELVIS - co jest prawdą, a co nie w filmowej biografii króla rocka?" on Spreaker.