Måneskin oficjalnie zapowiedział nowy album! Kiedy ukaże się inspirowany Radiohead Rush?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER/East News Zespół Måneskin wyda nowy album! Kiedy premiera?

Måneskin oficjalnie zapowiedział nowy album! Kiedy ukaże się inspirowany Radiohead "Rush!"?

2022-11-02 9:27

Na to zapowiadało się już od dobrych kilku miesięcy, ale na oficjalne ogłoszenie przyszło trochę poczekać - zespół Måneskin zapowiedział premierę nowego albumu studyjnego! Znany jest tytuł, okładka i dokładna data wydania krążka - co jeszcze o nim wiadomo? Muzycy zdradzili, że jako główna inspiracja w pracach posłużyła im grupa... Radiohead!

Niezmiennie od 2021 roku zespół Måneskin konsekwentnie podbija światowy rynek muzyczny. Choć grupa osiągnęła bardzo duży sukces na terenie rodzimych Włoch dużo wcześniej, gdyż już wydany w 2018 roku album Il ballo della vita cieszył się na terenie tego państwa dużą popularnością, to przełomem okazał się być udział w Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo na początku 2021 roku. Formacja zwyciężyła cały konkurs, co automatycznie uczyniło z niej reprezentanta Włoch na Eurowizji. Jeszcze przed udziałem w wydarzeniu zespół wydał swoją drugą płytę, Teatro d'ira Vol. I, a ostatecznie podbił cały konkurs numerem Zitti e buoni i zwyciężył ubiegłoroczną Eurowizję. Od tamtej pory Måneskin cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem na całym świecie, wróży się, że zespół uzyska nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Nowy Artysta. Grupa zdecydowanie chce podbić swoją pozycję, gdyż właśnie zapowiedziała premierę nowego albumu!

Måneskin wydadzą nowy album!

W poniedziałek 31 października zespół oficjalnie ogłosił, że już 20 stycznia 2023 roku na rynku ukaże się jej najnowszy, trzeci już studyjny album! Krążek został zatytułowany Rush! i poznaliśmy już jego okładkę, na chwilę obecną nie jest znana tracklista, można jednak założyć, że na płycie znajdą się wydane w ostatnim czasie jako single numery Supermodel The Loneliest, a także punkowy kawałek Kool Kids, który formacja zaprezentowała już podczas koncertów na trasie. Nie wiadomo zaś, czy grupa zdecydowała się na niej umieścić kompozycje Mammamia i cover klasycznego utworu If I Can Dream Elvisa Presleya, nagrany na potrzeby produkcji Elvis. Jednym z producentów projektu jest najpewniej Max Martin, który odpowiada za wspomniany już singiel Supermodel. 

Måneskin dla Eska Rock!

Krążek "Rush" inspirowany jest twórczością... Radiohead!

Tuż po ogłoszeniu informacji o wydaniu płyty, grupa udzieliła wywiadu magazynowi "NME", któremu zdradził nieco więcej szczegółów wydawnictwa. Okazuje się, że biorąc się za pracę zespół mocno inspirował się... Radiohead! Basistka Victoria De Angelis zdradziła, że odważyli się nieco bardziej eksperymentować z dźwiękami, niż dotychczas, Damiano zaś dodał, że to właśnie od brytyjskiej formacji zaczerpnęli podejście, zgodnie z którym dużo bardziej skupili się na stworzeniu specyficznego świata dla każdej piosenki, specjalnej atmosfery. 

Måneskin zagrają w Polsce w 2023 roku w ramach "The Loud Kids Tour"!

Nowego krążka będzie można posłuchać na żywo na nadchodzącym koncercie Måneskin w Polsce! Grupa zagra w naszym kraju 12 maja 2023 roku na warszawskim Torwarze.