Macie dość kolęd i aniołków? Zapraszamy do podziemia!

i

Autor: Pixabay

Macie dość kolęd i aniołków? Zapraszamy do podziemia!

2023-12-22 12:19

Kolejne zestawienie cyklu „Pozdrowienia od podziemia” wypadło nam tuż przed świętami – zatem na czas odpoczynku, przyjemnego podżerania i (tego Wam życzymy) pięknych prezentów dorzucamy Wam nowości od niezależnych twórców! Jak zwykle nie próżnują i podsyłają nam dobrą muzykę!

Zaczynamy od warszawskiej grupy Taxi Caveman, która właśnie opublikował nowy album o wdzięcznym tytule „Ugh!” Czego się spodziewać? Stonerowych, potężnych riffów, przepalonego zielskiem klimatu z okolic pustynnych rejonów Kalifornii. Nie tej, którą znacie z lukrowanych i lakierowanych klimatów glam metalu. Tutaj w dźwiękach czuje się kurz, riffy chrzęszczą jak piach w zębach, a sekcja leje rytm jak olej do silnika ośmiocylindrowego. Już wiecie, z czym macie do czynienia? To teraz czas na zaskoczenie! Panowie z Taxi Caveman postanowili przy okazji puścić w świat ciekawy cover i nagrali stonerową wersję piosenki Taylor Swift. I wiecie co? Usiadła nam lepiej niż oryginał!

Kolejna propozycja to głos, który znacie już z naszych łamów. Grupa Deathyard powstała w 2018 roku w Warszawie, a jednym z jej twórców, gitarzystą i wokalistą jest Chris Hofler. Brzmi znajomo? Powinno! To on został frontmenem grupy Popiór, która powstała po śmierci Romana Kostrzewskiego i zakończeniu działalności jego wersji KATa. Deathyard z pewnością spodoba się wszystkim, którzy polubili ostatnie wydawnictwo Popióra zatytułowane „Pomarlisko”. Ich najnowszy materiał to „No Longer In Pain”, usłyszycie na nim mroczny i techniczny thrash w podobnym stylu do drugiego projektu Hoflera. Polecamy nieutulonym w żalu po stracie Śmiesznego Czorta!

Ciężkie granie, jak zawsze, nad Wisłą trzyma się mocno, a jak jest w innych rejonach? Punk rockowy bunt także wcale nie ma ochoty wygasnąć. Napisała do nas niedawno kapela Drugs & Drive i pochwaliła się antywojennym oraz antyputinowskim singlem „Fiutin”. Radziec… rosyjska inwazja w Ukrainie niestety wciąż trwa, tak więc nawet jeśli kawałek jest dość prosty i było wcześniej wiele muzycznych ciosów w dyktatora (między innymi od The Bill czy Dezertera) to chętnie przyjmiemy kolejny. Na koncertach sprawdzi się z pewnością!

Na deser natomiast zamiast lodów coś równie chłodnego, ale nie podniesie Wam poziomu cukru. Utrzymany w klimacie retro projekt K-202 opublikował interesujący cover grupy Truchło Strzygi, jednego z najciekawszych metalowych objawień ostatnich lat. Black metal przetłumaczony na mroczny synthpop? Ciekawe połączenie.

Mamy nadzieję, że w redagowaniu tych newsów pomogą nam niezależni rockowi artyści i artystki. Zapraszamy niezależne zespoły do nadsyłania wieści o tym co robią. Wydaliście coś nowego? Nagraliście teledysk? Napiszcie do nas na adres: [email protected]

Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK