Luxtorpeda

i

Autor: Materiały prasowe

Luxtorpeda - wszystko, co musisz wiedzieć o nowej płycie "Omega"

2022-03-25 16:22

Luxtorpeda przygotowała nowy utwór! To Hydra, która jest pierwszym kawałkiem zapowiadającym nadejście nowego albumu, który zawita jeszcze tej wiosny! Co jeszcze wiemy o nadchodzącym wydawnictwie?

Luxtorpeda to zespół, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha (Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo, 2Tm2,3). Od tego czasu nieprzerwanie nagrywają płyty i koncertują po wielu miastach w Polsce. Debiutancki album pojawił się rok po założeniu - w 2011 roku. Płyta przyjęła się bardzo dobrze wśród tysięcy słuchaczy i dostała uznanie wielu krytyków. Przez wszystkie lata formacji udało sie nagrać 6 krążków studyjnych. Po "Luxtorpedzie" mieliśmy "Robaki", "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki", "MYWASWYNAS", "Anno Domini MMXX" i "Elekroluxtorpedę". Teraz Litza i przyjaciele zapowiadają kolejny album i udostępniają pierwszy singiel z nadchodzącej płyty.

CO TAM W ŚRODKU GRA - ELEKTROLUXTORPEDA

Luxtorpeda "OMEGA" - co wiemy o nowej płycie?

Luxtorpeda podzieliła się pierwszym kawałkiem "Hydra", który zapowiada nadchodzący nowy album. Zarówno nowy utwór, jak i cała nadchodząca płyta, która będzie nosić tytuł "Omega", ostro komentują w tekstach otaczającą muzyków rzeczywistość i ze sporym dystansem opisują ich własne słabości. Nawiązują również do kondycji współczesnego świata i człowieka. Do tak ważnych i istotnych tematów musiała powstać mocna i surowa muzyka, która swoim brzmieniem nawiązuje do lat 90.! Analogowe i bezkompromisowe oblicze Luxtorpedy będzie zdecydowanie najmocniejszym albumem w historii tego zespołu. Fani, już przy okazji premiery Hydry, niech przygotowują się na najlepsze!