Lord of the Lost - niemieccy przedstawiciele rocka gotyckiego jadą na Eurowizję! Jakie mają szanse na wygraną?

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER Niemiecki zespół rocka gotyckiego na Eurowizji 2023!

Lord of the Lost - niemieccy przedstawiciele rocka gotyckiego jadą na Eurowizję! Jakie mają szanse na wygraną?

2023-03-06 10:11

Wygląda na to, że fani cięższych brzmień znajdą coś dla siebie na tegorocznej edycji konkursu Eurowizji! W weekend odbyły się niemieckie preselekcje, których zwycięzcą okazał się być zespół Lord of the Lost! Przedstawiciele rocka gotyckiego pojawią się na wydarzeniu z przebojowym numerem "Blood and Glitter". Jakie mają szanse na zwycięstwo?

W piątek 3 marca odbyły się niemieckie preselekcje do konkursu Eurowizji. W krajowych eliminacjach udział wzięło dziewięciu artystów, w tym dobrze znany fanom cięższych brzmień rockowy zespół Lord of the Lost. Grupa wystartowała z przebojowym numerem Blood and Glitter. Choć rywalizacja była bardzo zacięta, to właśnie niemieccy przedstawiciele rocka gotyckiego okazali się zwycięzcami! Formacja bezapelacyjnie zwyciężyła w głosowaniu publiczności, co w połączeniu z punktacją od jury zapewniło jej udział w nadchodzącej edycji konkursu! Poniżej wideo, prezentujące wykon Lord of the Lost. Na chwilę obecną formacja raczej nie jest kandydatem do zwycięstwa - w ogólnym rankingu znajduje się obecne na 25. miejscu.

Kim są Lord of the Lost?

Zespół został założony w 2007 roku przez wokalistę i frontmana Chrisa Harmsa. Początkowo funkcjonował on jako solowy projekt, a pierwsze utwory pojawiały się w serwisie MySpace i zostały bardzo pozytywnie przyjęte. To wtedy Harmes podjął decyzję o utworzeniu grupy, z którą będzie mógł występować na żywo. Debiutancki album Lord of the Lost, Fears, ukazał się w 2010 roku. W kolejnych latach ukazało się kolejnych siedem krążków. Grupa cieszy się sporą popularnością także w Polsce - Lord of the Lost zagrali w naszym kraju w październiku ubiegłego roku.

BULLET FOR MY VALENTINE w trasie. Jason Bowld dla Eski Rock