Czy Public Image Ltd wystąpi na Eurowizji? Za nami irlandzkie eliminacje

i

Autor: Brian Jordan/Retna/Photoshot/REPORTER Public Image Ltd jadą na Eurowizję?

Czy Public Image Ltd wystąpi na Eurowizji? Za nami irlandzkie eliminacje

2023-02-06 10:49

Niespełna miesiąc temu media na całym świecie zaskoczyła informacja o udziale w eliminacjach do konkursu Eurowizji legendy muzyki post-punk, grupy Public Image Ltd. Grupa postanowiła w ten sposób rozpocząć nowy rozdział i zapowiedzieć nowy album. Irlandzkie eliminacje już za nami, niestety, raczej nie zakończyły się one tak, jak chciał tego John Lydon.

Niespełna miesiąc temu zespół Public Image Ltd zadziwił swoim ogłoszeniem cały muzyczny świat. Ku uciesze fanów, grupa powróciła z nową muzyką, zaprezentowała nowy singiel, ale okazało się, że postanowiła wystąpić z nim... na tegorocznym konkursie Eurowizji! Legenda muzyki punk postanowiła wystartować w irlandzkich eliminacjach z utworem Hawaii, napisanym przez Johna Lydona dla żony, która zmaga się z chorobą Alzheimera. Utwór zapowiedział równocześnie pierwszy od ośmiu lat album grupy, który ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku.

Jeszcze przed startem eliminacji Lydon zaskakiwał swoim twierdzeniem mówiąc, że Eurowizja jest obrzydliwa, a on i jego zespół chcą wziąć w niej udział, by od środka rozbić cały ten sztywny schemat.

Public Image Ltd żegnają się z Eurowizją

W weekend odbyły się irlandzkie eliminacje. Niestety, zespół Public Image Ltd musi pożegnać się z marzeniami o udziale w Eurowizji. Grupa została pokonana przez formację Wild Youth, która zaprezentowała utwór We Are One i to on podbił serca publiczności i jurorów, którzy właśnie na pochodzącą z Dublina grupę oddali swoje głosy. Legenda post-punka zdobyła 18 punktów, co uplasowało ją w środku klasyfikacji. Poniżej znajdziecie nagranie z wykonania Hawaii.

Sex Pistols – 5 ciekawostek o albumie "Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols" | Jak dziś rockuje?