Hedone

i

Autor: Materiały prasowe - fot. W.Bryndel

muzyczne nowości

Łódzkie Hedone zapowiada "600 Lat Samotności"

2024-04-18 14:29

„W Mojej Głowie Ciągle Słowa” zapowiada nową płytę Macieja Werka & co., która ukaże się 12 lipca. „600 lat samotności” będzie pierwszym w pełni polskojęzycznym wydawnictwem Hedone i następcą wydanego 31 grudnia 2020 roku, znakomicie przyjętego albumu „2020”.

Lider Hedone Maciej Werk tak opowiada o tej piosence:

Utwór "W Mojej Głowie Ciągle Słowa" czekał wiele lat na ukończenie. Zgodnie z moją ulubioną kartą z talii Obligue Strategies “Use an old idea”- Briana Eno, sięgnąłem po stary riff gitarowy zapisany na dyskietce 3,5 calowej z mojego samplera, którego używałem przy produkcji pierwszych płyt Hedone. Tekst po latach nabrał jeszcze mocniejszego znaczenia, głos wokalistki Izes dopełnił całości, co w połączeniu z teledyskiem czyni ten utwór jeszcze mocniejszym.

Zapomniany wokalista Budki Suflera. Śpiewał dwa wielkie hity!

Nowy album

„600 lat samotności” będzie pierwszym w pełni polskojęzycznym wydawnictwem Hedone i następcą wydanego 31 grudnia 2020 roku, znakomicie przyjętego albumu „2020”.

Album powstał z pomocą Marcina Borsa, jednego z najbardziej zapracowanych polskich producentów. „600 lat samotności” ukaże się na CD i LP nakładem labelu New Sun – odłamu GAD Records, wersje cyfrowe zawierać będą dodatkowy utwór.

To płyta o przemijaniu, odchodzeniu, zmęczeniu otaczającym światem, ale z drugiej strony też o nadziei i poszukiwaniu radości życia - Maciej Werk.

O zespole

Hedone powstało na początku lat 90. w Łodzi. Zespół należy do grona najbardziej nowatorskich, niepoddających się zaszufladkowaniu formacji. Można śmiało stwierdzić, stanowi niezwykle wartościowy, wręcz nieodłączny już element polskiej sceny muzycznej ostatnich czterech dekad. Po piętnastu latach milczenia Hedone powróciło z nowym albumem „2020”, który ukazał się 31 grudnia 2020. Maciej Werk nagrywa płyty rzadko, ale gdy wchodzi do studia to oznacza, że ma coś ważnego do powiedzenia. Tak samo jest wypadku „600 Lat Samotności”.

Po wydaniu „2020” zespół zagrał koncerty m.in. na festiwalach: Castle Party (2021 r.), Jarocin (2022 r.), Opole Alternatywa (2022 r.), Summer Dying Loud (2022 r.), Łódź Summer Festiwal (2023 r.) i wiele innych. W roku 2022 nakładem GAD Records ukazała się długo wyczekiwana reedycja debiutanckiego albumu „Werk” (1994 r.). Premiera nowego albumu zbiegnie się z koncertem na tegorocznym, jubileuszowym Festiwalu Castle Party w dniu 12 lipca.