IDLES

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

IDLES z klipem do kolejnego singla z albumu "TANGK"

2024-04-18 14:17

Po tym, jak uwielbiany przez krytyków album "TANGK" stał się drugim krążkiem, który od razu dotarł do 1. miejsca UK Official Albums Chart, zespół IDLES udostępnił najnowszy singiel "POP POP POP". Pojawia się on, gdy zespół przygotowuje się do pierwszego z dwóch etapów koncertów w Ameryce Północnej.

To piosenka o pięknie posiadania dziecka i zrozumieniu, jakie masz szczęście, że je masz. Kiedy straciłeś rodzica i dziecko to w momencie pojawienia się nowego masz poczucie kontynuacji cyklu. Mam ogromne poczucie wdzięczności i świadomość wagi bycia rodzicem z powodu tego, że jedno dziecko straciłem. Nie twierdzę, że dzięki temu jestem lepszym rodzicem lub bardziej związanym. Ale myślę, że jestem bardziej związany z córką niż byłbym. Nauczyłem się odczuwać radość, widząc jej radość. I myślę, że to niesamowite, potężne. Czuje wdzięczność - tak o utworze mówi Joe Talbot. 

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Następca nominowanego do nagrody Grammy albumu „CRAWLER”, „TANGK” był współprodukowany z Nigelem Godrichem (Radiohead, The Smile, Beck), Markiem Bowenem i Kennym Beats (Denzel Curry, Vince Staples, Benee). W wybuchowej serii nieomylnie poruszających albumów, "TANGK" - wymawiane jako "tank" z odrobiną "g" i onomatopeicznym odniesieniem do sposobu, w jaki zespół wyobrażał sobie brzmienie gitar, które urosło do swego rodzaju znaku życia w miłości - jest jak dotąd najbardziej ambitną płytą tego zespołu.

IDLES gwiazdą polskiego festiwalu!

9 listopada IDLES zagra koncert w ramach festiwalu INSIDE SEASIDE w Gdańsku. Bilety już dostępne.

Sprawdź, na jakie jeszcze tegoroczne koncerty czekamy: