Lista najlepiej opłacanych artystów estradowych 2022 roku. Na szczycie gwiazdy rocka!

i

Autor: INSTARimages.com/Cover Images/East News/Materiały prasowe - fot. Getty Images Kto zarobił najwięcej w 2022 roku?

Lista najlepiej opłacanych artystów estradowych 2022 roku. Na szczycie gwiazdy rocka!

2023-02-15 10:22

Rok 2022 już co prawda na dobre się zakończył, jednak różne jego podsumowania wciąć są publikowane. Tym razem przyszedł czas na artystów estradowych, którzy w ciągu minionych dwunastu miesięcy zarobili najwięcej. Kto znalazł się na liście magazynu "Forbes"? Z czego wynikają tak duże dochody? Szczegóły na ten temat poniżej!

Mamy już co prawda połowę lutego, jednak wciąż publikowane są różnego rodzaju podsumowania poprzedniego, 2022 roku. Po liście chociażby muzyków, którzy zagrali najbardziej dochodowe trasy, czas na zestawienie artystów i zespołów, którzy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zarobili najwięcej. Swoje podsumowanie tego tematu opublikował magazyn "Forbes"który skupił się na wielu różnych źródłach dochodów artystów. Choć wydaje się, że dzisiejszym rynkiem muzycznym rządzą pop i hip-hop, to na najwyższych miejsach tej listy znalazły się gwiazdy rocka!

Genesis i Sting zarobili najwięcej w 2022 roku

Na szczycie zestawienia znalazł się zespół Genesis. Grupa zarobiła aż 230 milionów dolarów! Głównym źródłem dochodu była sprzedaż, za 300 milionów dolarów, katalogu muzycznego, a umowa objęła także solowe dyskografie Phila Collinsa, Tony'ego Banksa i Mike'a Rutherforda. Całość dopełniły tantiemy z tras i publikacji nagrań. Na drugim miejscu znalazł się Sting, który także sprzedał prawa do swojej muzyki, zarówno solowej, jak i stworzonej w ramach The Police, dzięki czemu zarobił on ponad 210 milionów dolarów. Na kolejnych pozycjach listy znaleźli się Tyler Perry, Trey Parker i Matt Stone, James L. Brooks i Matt Groening, Brad Pitt. Siódme miejsce należy do Panów z The Rolling Stones, którzy dorobili się na swojej trasie koncertowej i sprzedaży tantiem. Top 10 zestawienia dopełnili James Cameron, Taylor Swift i Bad Bunny.

Co tam w środku gra? Keith Richards