Lisa Marie Presley - znana jest przyczyna śmierci córki Króla Rock and Rolla

i

Autor: Matt Baron/BEI/Shutterstock/Rex Features/East News Oficjalna przyczyna śmierci Lisy Marie Presley

Lisa Marie Presley - znana jest przyczyna śmierci córki "Króla Rock and Rolla"

2023-07-14 10:10

Początek tego roku rodzina Presley poświęcała na promocję najnowszego filmu biograficznego o zmarłym "Królu Rock and Rolla". Aktywny udział w całym procesie brała jedyna córka muzyka, Lisa Marie. Kobieta pojawiła się na ceremonii rozdania Złotych Globów, niestety - już dwa dni później media podały informację o jej śmierci. Teraz znana jest oficjalna przyczyna zgonu.

Lisa Marie Presley była jedyną córką "Króla rock and rolla". Urodziła się 1 lutego 1968 roku, a małżeństwo jej rodziców rozpadło się, gdy miała ona zaledwie cztery latka. Śmiało można powiedzieć, że muzyka od urodzenia płynęła w żyłach Lisy Marie, nic więc dziwnego, że ostatecznie sama postanowiła spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Debiutancki album Lisy ukazał się w 2003 roku, w kolejnych latach wydala ona jeszcze trzy płyty, cały świat jednak dużo bardziej niż o jej twórczości, rozpisywał się na temat jej skomplikowanego życia prywatnego - problemy z używkami, liczne małżeństwa, problemy finansowe, walka o dzieci i rozpacz po samobójczej śmierci syna, Benjamina Keougha. Choć wydawało się, że Lisa Marie jest na dobrej drodze do stabilizacji - wskazywał na to chociażby jej aktywny udział w promocji filmu Elvis, to jednak jej forma na gali rozdania Złotych Globów stała się przedmiotem dyskusji. Tragiczne wieści nadeszły dwa dni później - córka Elvisa Presleya trafiła do szpitala, jej życia jednak nie udało się uratować. Lisa Marie zmarła 12 stycznia b.r. w wieku 54 lat.

KWIAT JABŁONI przed premiera singla "Od nowa" w ESKA ROCK

Oficjalna przyczyna śmierci Lisy Marie Presley

Ceremonia pogrzebowa Lisy Marie miała miejsce 22 stycznia, była transmitowana na żywo, a udział w niej wzięło grono sław, w tym m.in. Axl Rose, który zaśpiewał i wygłosił przemówienie. Od samego początku spekulowano na temat przyczyny śmierci kobiety - ta właśnie została podana do opinii publicznej.

W czwartek 13 lipca biuro koronera hrabstwa Los Angeles poinformowało, iż Lisa Marie Presley zmarła z przyczyn naturalnych, a samo zatrzymanie akcji serca było bezpośrednio spowodowane niedrożnością jelita cienkiego. W przypadku kobiety, te pełne było zrostów, które powstały w wyniku operacji odchudzającej, którą przeszła kilka lat temu. Uznaje się więc, że śmierć Lisy Marie Presley to niejako efekt długotrwałych powikłań po zabiegu typu chirurgii bariatrycznej.