Linkin Park świętują 20-lecie Meteory!

i

Autor: Allstar/Graham Whitby Boot/Mary Evans Picture Library/East News Premiera niewydanego utworu "Lost" w piątek!

Linkin Park świętują 20-lecie "Meteory"! Premiera niewydanego utworu "Lost" w piątek!

2023-02-06 19:54

Już kilka dni temu zespół Linkin Park dość jasno dał do zrozumienia swoim największym fanom, że szykuje dla nich coś specjalnego z okazji jubileuszu wydania albumu "Meteora". W marcu minie dokładnie dwadzieścia lat od premiery drugiego studyjnego krążka formacji - podążył on śladem swojego poprzednika i osiągnął ogromny sukces. Co czeka nas z okazji 20-lecia?

Zespół Linkin Park zadebiutował w 2000 roku, wydając album, zatytułowany Hybrid Theory. Krążek pokazał zupełnie nowe brzmienie, łączące w sobie elementy metalu, hard rocka, rapu, elektroniki i alternatywy. Płyta okazała się olbrzymim sukcesem - stała się najlepiej sprzedającym się debiutem od czasów Appetite for Destruction Guns N' Roses i najlepiej sprzedającym się albumem rockowym XXI wieku. Trzy lata później na rynku ukazało się wydawnictwo Meteora. Podążyła ona tą samą stylistyką, co Hybrid Theory, zadebiutowała na pierwszym miejscu amerykańskiej listy przebojów. Z albumu tego pochodzą jedne z najważniejszych utworów w dyskografii Linkin Park - Faint, Numb, Somewhere I Belong Breaking the Habit. 

Linkin Park świętuje 20-lecie "Meteory"! Zespół wyda nowy utwór!

Fani czekali na ogłoszenie w środę o godzinie 21:00. Niestety, gdy zegar zakończył odliczanie, na stronie zespołu pojawiła się gra interaktywna, zabrakło jednak szczegółów jubileuszowej niespodzianki. Wszystko stało się jasne dopiero w poniedziałek 6 lutego. Tego dnia grupa oficjalnie ogłosiła, że w piątek 10 lutego ukaże się niewydany wcześniej utwór, zatytułowany Lost! Numer jest odrzutem z sesji nagraniowej do Meteory, oczywiście usłyszymy na nim wokal Chestera! Na chwilę obecną nic nie wiadomo na temat rocznicowego wydania albumu, ale zdecydowanie można być pewnym, że takowe się ukaże i znajdą się na nim premierowe kompozycje!

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?