Linkin Park ma WIĘCEJ niewydanej muzyki! Jest szansa, że ujrzy światło dzienne?

i

Autor: Mary Evans/Allstar/Graham Whitby Boot/East News Linkin Park wyda więcej nieznanej wcześniej muzyki?

Linkin Park ma WIĘCEJ niewydanej muzyki! Jest szansa, że ujrzy światło dzienne?

2023-04-14 14:20

W piątek 7 kwietnia swoją premierę miała jubileuszowa edycja albumu "Meteora". Zespół Linkin Park uraczył fanów monumentalnym wydaniem swojej drugiej płyty studyjnej, na którym znalazły się także zupełnie nowe, niewydane wcześniej utwory. Formacja nie ukrywa, że ma w swoich archiwach dużo więcej materiału, który jeszcze nie ujrzał światła dziennego!

W 2003 roku zespół Linkin Park wydał swój drugi album studyjny. Meteora powtórzyła sukces kultowego debiutu, Hybrid Theory i dziś uznawana jest za jedno z kluczowych wydawnictw w dyskografii grupy. W tym roku krążek skończył dokładnie dwadzieścia lat. Z tej okazji formacja zdecydowała się wydać rozszerzone, ekskluzywne wydanie płyty, na które złożyły się także nowe, niewydane nigdy wcześniej utwory. Jako pierwszy światło dzienne ujrzał numer Lost, który do dziś zajmuje pierwsze miejsce na amerykańskiej liście "Billboardu" Mainstream Rock Airplay. Wśród nowych kompozycji znalazły się także tytuły Figting Myself More the Victim. 

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Linkin Park ma WIĘCEJ niewydanej muzyki! 

Fani zadają sobie pytania nie tylko o ewentualny powrót zespołu, ale także o to, czy ta w swoich archiwach ma więcej niewydanego materiału, w tworzeniu którego brał jeszcze udział zmarły w 2017 roku Chester Bennington. Opowiedział o tym w rozmowie z magazynem "NME" Mike Shinoda. Muzyk potwierdził, że grupa jest w posiadaniu naprawdę dużej liści muzyki, której fani nie mieli jeszcze okazji usłyszeć! Muzyk powiedział w wywiadzie, że bywały momenty, kiedy podczas sesji nagraniowych do płyt formacja nagrywała nawet 120 utworów, a większość z nich nadal znajduje się w archiwum, gotowa do ponownego odkrycia i powtórzenia sukcesu Lost. Shinoda dał więc wyraźnie do zrozumienia, że można się spodziewać w przyszłości kolejnych kroków Linkin Park, jeśli chodzi o wydawanie nowe-starej muzyki.