Linkin Park jako soundtrack takich filmów jak Ojciec chrzestny czy Gwiezdne wojny?

i

Autor: Screen z YouTube/Linkin Park Nietypowy trend coraz bardziej popularny na Twitterze

Linkin Park jako soundtrack takich filmów jak "Ojciec chrzestny" czy "Gwiezdne wojny"? Nietypowy trend coraz bardziej popularny na Twitterze

2022-08-25 14:43

Muzyka Linkin Park nie starzeje się i zupełnie nie traci na wartości. Najlepszym tego dowodem jest najnowszy trend, który od kilku dni coraz bardziej podbija Twittera. W roli głównej znalazł się tu jeden z najpopularniejszych numerów grupy, który posłużył do sprawdzenia, jakiego znaczenia nabrałyby sceny z kultowych filmów, gdyby w ich tle leciała właśnie muzyka zespołu.

Muzyka Linkin Park od lat nie traci na znaczeniu i popularności. Fani bardzo chętnie wracają do wydawnictw grupy wiedząc, że ze względu na śmierć lidera grupy nie ma co liczyć na nową muzykę, a nawet jeśli takowa powstanie, to bez Chestera Benningtona, który odszedł pięć lat temu, nie będzie to to samo. Najlepszym przykładem na niesłabnące zainteresowanie muzyką formacji niech będzie to, co obecnie się dzieje na Twitterze. Z dnia na dzień na portalu tym coraz większą popularność zyskuje nietypowy trend. Użytkownicy serwisu wrzucają tam krótkie, około 30 sekundowe fragmenty różnych, kultowych filmów, podpisane zwrotem "but it came out in 2007". Wszystkie te nagrania łączy jedna rzecz - jako muzyczne tło, do tego, co w nich widać posłużył wielki hit Linkin Park - What I've Done. W ten oto sposób możemy zobaczyć np. fragment z Ojca chrzestnego, Obywatela Kane'a czy Gwiezdnych Wojen w rytm utworu, który powstał wiele lat po premierze tych klasyków - sprawdź poniżej kilka najciekawszych tweetów!

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!

"What I've Done" - najważniejsze informacje

Utwór What I've Done został wydany w kwietniu 2007 roku jako pierwszy singiel z trzeciego albumu studyjnego Linkin Park, Minutes to Midnight. Numer został nominowany do nagrody Grammy, został także użyty jako główny motyw muzyczny filmu Transformers i to właśnie do tego nawiązuje wspomniany wyżej trend.