Liam Gallagher miał wystąpić w Lidlu - sklep upamiętnił wydarzenie, do którego “prawie” doszło

i

Autor: Martin Harris/Capital Pictures/Capital Pictures/East News Upamiętnienie wypowiedzi Liama Gallaghera na temat koncertu w Lidlu w Manchesterze

muzyczne wiadomości

Liam Gallagher miał wystąpić w Lidlu - sklep upamiętnił wydarzenie, do którego “prawie” doszło

2024-06-17 10:20

Jakiś czas temu Liam Gallagher, na problemy dotyczące nowo powstałej hali koncertowej Co-Op Live Arena w Manchesterze, w której miał zagrać kilka koncertów zapowiedział, że on wystąpi i tak, choćby miało mieć to miejsce w lokalnym sklepie sieci Lidl. Do pokazu nie doszło, jednak sklep i tak postanowił upamiętnić całą sytuację!

Dokładnie na początku maja w Manchestrze otwarta została nowa sala koncertowa, Co-Op Live Arena, w której w tym czasie już zaplanowane występy miały takie nazwiska, jak Olivia Rodrigo czy Boogie Wit Da Hoodie. Niestety, dosłownie dziesięć minut po otwarciu drzwi na występ ostatniej z wymienionych formacji, ten został odwołany z powodu "problemów technicznych", a w ślad za tym poszły pokazy amerykańskiej artystki.

Na to wszystko zareagował Liam Gallagher, który w Co-Op Live Arena miał występować w połowie i pod koniec czerwca. Muzyk za pośrednictwem swoich social medów zapowiedział wtedy, że zagra w zaplanowanych terminach w Manchesterze, choćby miał to zrobić w okolicznym oddziale Lidla. Sieć sklepów bardzo szybko odpowiedziała na to, nawiązując do tytułu debiutanckiej płyty Oasis i zamieniając nazwy przebojów grupy na takie, powiązane ze swoją ofertą.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Lidl upamiętnia "koncert, do którego nie doszło"

Co-Op Live Arena została już oficjalnie otwarta i koncerty odbywają się w niej już bez żadnych przeszkód, a w dniach 15-16 czerwca w ramach trasy "Definitely Maybe" grał w niej Liam Gallagher. Oznacza to jedno - do wyczekiwanych koncertów w Lidlu nie doszło...

Jednak sklep położony najbliżej sali koncertowej, w Newton Heath, postanowił mimo wszystko upamiętnić "koncert, do którego nie doszło". W związku z tym na kolumnie przy sklepie powieszona została niebieska tablica, na której widnieje napis: "Liam Gallagher. Legenda. Prawie tutaj zagrał. Czerwiec 2024 r.". Zdjęcie, przedstawiające te swoiste upamiętnienie, błyskawicznie obiegło i podbiło sieć - znajdziesz je poniżej!

Sprawdź 5 ciekawostek o albumie "Supernatural" Santany: