Liam Gallagher

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Roberta Parkin. Redferns Getty Images

wypowiedzi muzyków

Liam Gallagher ma poważne problemy zdrowotne: "Muszę cofnąć wszystko o wiele lat"

2024-03-27 10:37

Liam Gallagher jest świeżo po premierze nowej płyty, nagranej we współpracy z Johnem Squire. Krążek zatytułowany po prostu "Liam Gallagher John Squire" świetnie poradził sobie na rynku i zyskał uznanie krytyków. Muzyk przyznał właśnie, że świętował sukces krążka, jednak stan jego zdrowia nie pozwala mu na to, by działo się to na imprezach.

Po rozpadzie zespołu Oasis w 2009 roku, obaj bracia Gallagher zdecydowali się rozpocząć kariery solowe. Jako pierwszy wystartował Noel, który w 2011 roku wydał album Noel Gallagher's High Flying Birds, a obecnie ma na koncie cztery krążki, z czego najnowszy to Council Skies z czerwca ubiegłego roku. Trochę później ścieżką solową zaczął podążać Liam Gallagher, który pierwszą autorską płytę, As You Were, wydał w 2017 roku. Na chwilę obecną wokalista też ma na koncie cztery wydawnictwa, a najnowsze to album-współpraca z Johnem Squire, który ukazał się na początku marca.

Krążek osiągnął bardzo duży sukces na rynku, docierając na szczyt oficjalnej listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że Liam nie mógł poimprezować, by świętować te osiągnięcie...

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Liam Gallagher otwarcie o swoim stanie zdrowia

Muzyk udzielił ostatnio wywiadu magazynowi "The Sun", w którym otwarcie powiedział, że lata imprezowania, eksperymentowania z używkami i picia w młodości mocno odcisnęły swoje piętno na jego zdrowiu. Muzyk przyznał, że otrzymał ostatnio sporo dość niepokojących diagnoz, a zalecenia lekarza są jasne - koniec z imprezami, czas zadbać o siebie i zrobić wszystko, a przynajmniej postarać się zrobić wszystko co się da, by choć trochę odwrócić efekty przeciążania swojego organizmu.

Liam przyznał, że cierpi na Hashimoto, odczuwa stały ból, który utrudnia mu sen, zmaga się z łuszczycą, a mówiąc o tym pokusił się o naprawdę nietypowe wyznanie. Jak jednak mówi wokalista, zażywa odpowiednie, ziołowe leki, ogranicza alkohol i papierosy, a do tego wstaje jak najwcześniej, nawet o 4:00 rano, by jak najbardziej się da cieszyć się każdym dniem.

Pamiętam, że spotkałem kogoś, bardzo dziwnego dzieciaka, który podszedł do mnie i myślał, że mam kokainę we włosach. Mam łuszczycę, więc oczywiście drapałem się w ciągu dnia i były tam te małe białe kawałki tego gów*a. A oni wyciągali to z moich włosów, nakładali na dziąsła i wciągali do nosa! - opowiedział Liam w rozmowie.

Zdecydowanie jestem na fali w dół. Ale wszyscy umrzemy, prawda? - rozbrajająco stwierdził Gallagher w wywiadzie.

Poniżej sprawdź się w quizie o zagranicznym rocku i metalu lat 80.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?