Legendarny utwór Scorpions z MILIARDEM wyświetleń w serwisie YouTube! To przełomowy hymn

i

Autor: Materiały prasowe Krok milowy Scorpions

Legendarny utwór Scorpions z MILIARDEM wyświetleń w serwisie YouTube! To przełomowy hymn

2023-02-09 11:07

Scorpions to jeden z najważniejszych zespołów rockowych w historii. Grupa jest obecna na rynku od prawie sześćdziesięciu lat i nadal aktywnie nagrywa i koncertuje. O tym, że muzyka formacji wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością najlepiej świadczy fakt, iż jeden z jej legendarnych numerów właśnie osiągnął barierę MILIARDA wyświetleń w serwisie YouTube!

Zespół Scorpions założony w Hanowerze w 1965 roku przez gitarzystę Rudolfa Schenkera. Wszystko zaczęło się normować na początku lat 70., gdy do składu dołączyli młodszy brat Schenkera, Michael i wokalista Klaus Meine. Debiutancki album grupy ujrzał światło dzienne w 1972 roku, jednak w kolejnych latach dochodziło do zmian w składzie - ostatecznie doszło do połączenia członków projektu Dawn Road i Scorpions - zdecydowano się działać pod drugą nazwą, gdyż była ona już dość dobrze znana w niemieckim środowisku hard rockowym. W nowym składzie wydano album Fly to the Rainbow, który osiągnął duży sukces. Jeszcze większy rozgłos zyskała czwarta w dyskografii płyta, Virgin Killer, a wszystko to za sprawą kontrowersyjnej okładki, ale także świetne zawartości muzycznej. Sukces komercyjny i międzynarodowy nadszedł wraz z wydaniem wydawnictw Lovedrive, Animal Magnetism, Blackout, Loveat First Sting Savage Amusement. Grupie udało się utrzymać na szczycie także w latach, 90., a wszystko to za sprawą płyty Crazy World. 

Legendarny utwór Scorpions z MILIARDEM wyświetleń na YouTubie!

Jako trzeci singiel z albumu wydany został utwór Wind of Change, Rockowa ballada miała swoją premierę w styczniu 1991 roku i stała się światowym przebojem. Utwór do dziś postrzegany jest jako hymn przemian społeczno-polityczno-kulturowych tej dekady. O tym, że kompozycja ta wciąż cieszy się ogromną popularnością najlepiej świadczy fakt, iż teledysk do Wind of Change właśnie przekroczył barierę MILIARDA wyświetleń w serwisie YouTube!

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne