Peter Frampton i Ozzy Osbourne

i

Autor: mat. prasowe, Wikimedia Commons/ceedub13

Wiadomości

Legendarny gitarzysta o Ozzy'm Osbournie: "To Betty White rock'n'rolla"

Legendarny gitarzysta Peter Frampton dołączy w tym roku do Rock and Roll Hall of Fame. Podobnie jak Ozzy Osbourne. Muzyk bardzo ciepło wypowiedział się o Księciu Ciemności. Dodał także, że w trakcie uroczystej gali chciałby wykonać z nim pewien utwór.

Co Peter Frampton sądzi o Ozzy'm Osbournie?

Nie tak dawno poznaliśmy wykonawców, którzy zostaną w tym roku oficjalnie włączeni do Rock and Roll Hall of Fame. Ogłoszono to w trakcie programu "American Idol", w nocy z 21 na 22 kwietnia czasu polskiego. Do "salonu sław" dołączyli Mary J. Blige, Cher, Dave Matthews Band, Foreigner, Peter Frampton, Kool & the Gang, Ozzy Osbourne oraz A Tribe Called Quest. 

Ozzy Osbourne - 5 ciekawostek o albumie “Bark at the Moon” | Jak dziś rockuje?

Na informację o wyróżnieniu szybko zareagowali sami wykonawcy. Nie inaczej było w przypadku Petera Framptona, gitarzysty, wokalisty i autora tekstów, który w przeszłości był członkiem takich zespołów, jak Herd i Humble Pie. Od 1972 roku prowadzi natomiast karierę solową. Przeszedł do historii muzyki za sprawą koncertowego albumu "Frampton Comes Alive!" (1976), która w samych Stanach Zjednoczonych, do tej pory, pokryła się ośmiokrotną platyną. 

W rozmowie z magazynem "Rolling Stone" przyznał, że był zaskoczony tym wyróżnieniem. – To coś, czego się nie spodziewałem. Kwalifikowałem się do tego już od dawna, więc gdzieś z tyłu głowy o tym myślałem. Tak samo było z nagrodą Grammy. Zanim dostałem pierwszą statuetkę, za płytę instrumentalną, w której nie zaśpiewałem żadnej nuty, myślałem, że nigdy jej nie zdobędę. I spójrz, co się stało. Jednak otrzymałem Grammy. To wszystko dlatego, że ciągle pracuję. Nigdy się nie poddałem. Wracałem, robiłem kolejne rzeczy i nadal koncertowałem. Odbudowałem grono fanów, które jest teraz ogromne

W pewnym momencie wspomnianej rozmowy Frampton został zapytany o Ozzy'ego Osbourne'a, który także dołączy w tym roku do Rock and Roll Hall of Fame (jako artysta solowy; wcześniej został wyróżniony jako wokalista Black Sabbath). 

– Ten gość to Betty White rock'n'rolla – odpowiedział Frampton, nawiązując do legendarnej amerykańskiej aktorki znanej z takich produkcji, jak "Złotka", "Narzeczony mimo woli" oraz "Rozpalić Cleveland". 

Gitarzysta przyznał, że chciałby z Księciem Ciemności wykonać na jednej scenie, w trakcie uroczystości wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame, utwór "Crazy Train". Wspomniane wydarzenie zaplanowano na 19 października w Cleveland w stanie Ohio. Będzie ono transmitowane za pośrednictwem platformy Disney+. Zaplanowano ponadto później emisję telewizyjną w stacji ABC.

Oto 5 ciekawostek o debiutanckim albumie Black Sabbath: