Legenda psychobilly w Polsce. Mad Sin zagra we Wrocławiu

i

Autor: Wikimedia

Legenda psychobilly w Polsce. Mad Sin zagra we Wrocławiu

2023-01-03 14:43

Scena psychobilly w Polsce owszem istnieje, ale nie może pochwalić się takim rozmachem jak choćby niemiecka czy amerykańska. Kto wie, może wraz z kolejną wizytą w naszym kraju jednego z najważniejszych zespołów tego nurtu coś się zmieni. W lutym 2023 we wrocławskiej Hali Stulecia spotkają się wszyscy, którzy kochają punka, rock’n’rolla, piękne samochody, tatuaże i szaloną zabawę.

Imprezę o nazwie Kustomhead zdecydowanie warto wpisać sobie w kalendarz. Znajdziecie tam wystawy amerykańskich samochodów, klasycznych oraz ciekawie przerabianych motocykli, a wszystko to w rytmie rock’n’rolla. Impreza połączona jest także z konwencją tatuaży Wrocław Tattoo Show 2023. Jeśli myśleliście o zrobieniu sobie „dziary”, ale jeszcze nie macie pomysłu, albo chcielibyście pogadać o ty co i jak, to najlepsza okazja. W jednym miejsce zgromadzą się przedstawiciele i artyści z całej Polski i nie tylko. Będziecie mogli poznać wykonawców oraz różne style.

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Na samym początku wspomnieliśmy jednak o największej muzycznej atrakcji imprezy i czas do niej wrócić. Mad Sin to mistrzowie psychobilly. Nie znacie tego gatunku? Wyobraźcie sobie, że Elvis Presley spotyka Misfits i razem idą na piwo – dużo piwa! Miesza się tutaj agresywny i bardzo szybki punk rock z roztańczonym rock’a’billy. Dominuje klimat horrorów ze złotych lat Hollywood, a także filmów klasy B, amerykańskich samochodów i motocykli oraz oczywiście tatuaże. Wśród polskich grup tego nurtu warto wymienić Psycho Beets, The Kolt, Bombat Belus czy Tony Tarantula & his Bastards. Zobaczcie tymczasem ekipę Mad Sin w akcji. W ich muzyce odnajdziecie wpływy country, punka i oczywiście starego, dobrego rock’n’rolla. Od razu chce się bawić!

Razem z nimi na Kustomhead we Wrocławiu wystąpią Rocket Dogz, którzy z kolei są bliżej klasycznemu elvisowskiemu sznytowi. Nie bierzemy odpowiedzialności za to, jeśli porwą Was do tańca! Więcej o imprezie przeczytacie na jej stronie.