Legenda grindcore zagra na Pol'and'Rock Festival 2023! Fani są zachwyceni!

i

Autor: Piotr Zagiell/East News Kolejne ogłoszenie od organizatorów Pol'and'Rock Festival 2023!

Legenda grindcore zagra na Pol'and'Rock Festival 2023! Fani są zachwyceni!

2023-01-17 9:38

Wygląda na to, że sezon ogłoszeń od organizatorów Pol'and'Rock Festival wystartował na dobre! Po ubiegłotygodniowej informacji koncertowej przyszedł czas na kolejną! W poniedziałek 16 stycznia wieczorem, Jurek Owsiak zdradził nazwę kolejnego zespołu, który zagra na "Najpiękniejszym festiwalu świata" - tym razem coś dla fanów grindcore!

W ubiegłym tygodniu Jurek Owsiak świetnie rozpoczął rok dla fanów Pol'and'Rock Festival. Główny organizator wydarzenia ogłosił, że na tegorocznej jego edycji pojawi się Carpenter Brut. Wydawało się, że na kolejną tego typu informację trochę poczekamy? Nic bardziej mylnego! Równo tydzień później, a więc w poniedziałek 16 stycznia, szef "Najpiękniejszego festiwalu świata" zdradził nazwę kolejnej grupy, która zagra na wydarzeniu! Tym razem mamy dobre wieści dla fanów grindcore'owego grania! Na Pol'and'Rock Festival 2023 zagra zespół Napalm Death! Założona w 1981 roku angielska formacja uznawana jest za pionierska dla tego gatunku, łącząc w swoim brzmieniu także elementy punka i death metalu. Debiutancki album grupy ukazał się w 1987 roku - to właśnie na krążku Scum znalazł się numer You Suffer, który trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najkrótsza piosenka, jaką kiedykolwiek nagrano (trwa minutę i 36 sekund). Aktualnie Napalm Death ma na koncie szesnaście płyt, a w jego skład wchodzą Shane Embury, Mitch Harris, Danny Herrera i Mark "Barney" Greenway. 

Kiedy i gdzie odbędzie się Pol'and'rock Festival 2023?

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, a uczestnicy "Najpiękniejszego festiwalu świata" ponownie spotkają się na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest oczywiście, jak co roku, bezpłatny. Na chwilę obecną ogłoszono, że na Pol'and'Rock Festival 2023 wystąpią, poza Napalm Death, Biohazard, Spin Doctors i Carpenter Brut. Nie jest jeszcze znany rozkład występów z podziałem na dni.

Wielki powrót! Ville Valo o "Neon Noir" w Esce Rock.