Lars Ulrich

i

Autor: Invision/Invision/East News

Wiadomości

Lars Ulrich o riffie, który zdefiniował muzykę hardrockową. Co wskazał perkusista Metalliki?

Lars Ulrich – perkusista Metalliki – nie ma wątpliwości, który riff zdefiniował muzykę hardrockową. Przyznał, że sam potrafi go zagrać na gitarze.

Lars Ulrich wskazuje riff, który zdefiniował hard rock

Lars Ulrich, perkusista Metalliki, ostatnio w wywiadzie dla magazynu "Classic Rock" wskazał riff, który należy uznać za ten definiujący muzykę hardrockową. Wybór dla wielu nie będzie z pewnością dużym zaskoczeniem.  

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

Naprawdę nie trzeba gościa z Metalliki, żeby powiedział ci, że to jedna z najwspanialszych rockowych piosenek wszech czasów i na pewno najwspanialszy hardrockowy riff – przyznał Ulrich, który miał na myśli "Smoke on the Water" od zespołu Deep Purple

Nie potrafię grać na gitarze, a nawet ja potrafię go zagrać. Podobnie jak moje dzieci. Nawet trzej faceci, którzy właśnie mijają mnie na ulicy i którzy nawet nie znają Deep Purple, prawdopodobnie też by to zrobili – dodał perkusista Metalliki. Jest to ikoniczny, ale bardzo prosty riff, którego na początku uczą się gitarzyści. 

"Smoke on the Water" znalazł się na klasycznym albumie Deep Purple zatytułowanym "Machine Head", który ukazał się na rynku w 1972 roku. Kompozycja została uznana przez także przez magazyn "Rolling Stone" za jedną z 500 najważniejszych piosenek wszech czasów.

Nie tak dawno, bo pod koniec marca tego roku, premierę miała reedycja deluxe wspomnianego albumu. Zawiera ona nowe miksy i niepublikowane wcześniej nagrania koncertowe.

Rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: