Lamb of God i Kreator przekładają koncert w Polsce! Jaki jest powód?

i

Autor: Screen z Instagrama/lambofgod - fot. Travis Shinn Nowa data koncertu Lamb of God i Kreator

Lamb of God i Kreator przekładają koncert w Polsce! Jaki jest powód? [NOWA DATA]

2022-11-08 10:15

Na nieco ponad dwa tygodnie przed zaplanowanym koncertem w Warszawie, grupy Lamb of God i Kreator ogłosiły, że zmuszone są przełożyć zaplanowaną na jesień trasę koncertową. Jaki jest powód tej decyzji? Kiedy odbędzie się koncert w Stodole? Znana jest już nowa data wydarzenia - wszystkie szczegóły poniżej!

Zespół Lamb of God został założony w Richmond w 1994 roku. Grupa początkowo działała pod nazwą Burn the Priest i składała się z basisty Johna Campbella, wokalisty Randy'ego Blythe'a , gitarzystów Marka Mortona i Williego Adlera oraz perkusisty Arta Cruza. Jako Burn the Priest formacja wydała dwa albumy studyjne - Burn the Priest (1999) i Legion: XX (2018). Pod koniec 1999 roku zespół opuściło część członków, a ten postanowił zacząć działać w nowym składzie pod zupełnie nową nazwą, czyli właśnie Lamb of God. We wrześniu 2000 roku swoją premierę miał krążek New American Gospel, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, którzy natychmiast zaczęli porównywać grupę do słynnej Pantery. W kolejnych latach formacja wydawała kolejne albumy, bardzo dużo koncertowała i zyskała miano znaczącego przedstawiciela nowej fali amerykańskiego heavy metalu. W 2010 roku Lamb of God znaleźli się w centrum skandalu z udziałem wokalisty Randy'ego Blythe'a, jednak już dwa lata później powrócił z nową płytą. Najnowszy krążek grupy, zatytułowany Omens, miał swoją premierę 7 października b.r.

Lamb of God i Kreator przekładają koncert w Polsce! Jaki jest powód?

Wydawnictwo miało być promowane na trasie koncertowej, która miała zawitać na teren Europy w połowie listopada, a w jej ramach grupa, wraz z zespołem Kreator, miała zagrać 24 listopada w warszawskiej Stodole. Niestety, nieco ponad dwa tygodnie przed tym terminem w social mediach zespołu pojawił się komunikat, w którym ten poinformował o konieczności przeniesienia trasy na początek przyszłego roku. Jako powód podane zostały "nieprzewidziane wcześniej okoliczności". Nowa data koncertu w Polsce to 17 lutego 2023 roku, miejsce nie ulega zmianie, występ odbędzie się w warszawskiej Stodole. Okazuje się, że formacje występować będą z nowym supportem, gdyż kapele Thy Art Is Murder i Gatecreeper nie są dostępne w nowych terminach, nowych gości koncertowych mamy poznać niebawem. W sprzedaży dostępne są bilety na nowy termin występu.

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Z powodu nieprzewidzianych wcześniej okoliczności, nasza europejska trasa musiała zostać ponownie przełożona. Niebawem poznamy również nowych gości koncertów – Thy Art Is Murder i Gatecreeper nie będą dostępni w nowych terminach trasy. Do ponad 50 tysięcy ludzi, którzy trzymacie bilety od 2020 roku: Dziękujemy Wam za to niesamowite wsparcie i już nie możemy się doczekać, by dla Was zagrać! Szczęśliwie, na koncerty nie będziecie musieli czekać zbyt długo – trasa odbędzie się już na przełomie lutego i marca 2023 roku - brzmi oświadczenie zespołów.