Lady Gaga metalu i Keanu Reeves? Zespół In This Moment nagrał kawałek do filmu John Wick 4

i

Autor: Ralph Arvesen / Flickr / Wikipedia

Lady Gaga metalu i Keanu Reeves? Zespół In This Moment nagrał kawałek do filmu "John Wick 4"

2023-03-24 10:49

Jedna z żelaznych zasad kina akcji mów: nigdy nie wchodź drogę Keanu Reevesowi. Nie ważne w czym gra, ale po prostu go nie wkurzaj, bo to maszyna do zabijania. Tak też jest w sadze o Johnie Wicku, gdzie gra główną rolę. Do cyklu opowieści o byłym żołnierzu mafii, który zwraca się przeciw dawnym szefom idealnie pasuje bezkompromisowa muzyka o filmowym rozmachu. Ta grupa się w tym specjalizuje.

In This Moment to ciekawy fenomen na rynku. Od 2005 roku ciężko pracują na swoją sławę łącząc nowoczesne metalowe granie z prawdziwie teatralnym rozmachem. Na scenie centralną postacią jest tutaj Maria Brink. Wokalistka bywa nazywana "Lady Gagą metalu" ze względu na sceniczne kreacje, które można porównać chyba tylko do popowej gwiazdy. Za Oceanem mają wysoką pozycję na rynku, koncertując razem z takimi grupami jak Slipknot, Five Finger Death Punch, Rob Zombie czy Korn. Mają już na koncie także nominację do Grammy. Do Polski z koncertami jeszcze niestety nie dotarli, choć w Europie już się pojawiają.

Na ścieżkę dźwiękową filmu "John Wick 4" trafiła piosenka "I could die for you", dość spokojna jak na tę grupę i odpowiednio monumentalna w aranżacji by podkreślać malarską masakrę ekranowej akcji. Nie zrozummy się źle, to określenie nie jest wyrazem naszej krytyki. Wychowani na kinie Takeshi Kitano i Takashi Miike bardzo lubimy bezkompromisowe kino. Tak samo jak bezkompromisową muzykę. Posłuchajcie In This Moment w filmowej odsłonie.

Kazik o życiu, zdrowiu… i utracie słuchu | MELLINA #9 Marcin Meller