Kvelertak dał głos! Szykuje dla nas coś nowego

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Kvelertak dał głos! Szykuje dla nas coś nowego

2023-04-06 14:22

Norweska grupa udostępniła na swoim koncie w portalu Instagram króciutki film, który daje nadzieję na nowy energetyczny materiał. Świętująca w tym roku piętnaste urodziny kapela ostatni album wydała w 2020 przedstawiając nowego wokalistę. Płyta "Splid" rozbudziła apetyt na więcej.

Filmik nie zostawia wątpliwości: coś będzie grane i będzie rock'n'rollowo. Gitarzysta podchodzi do instrumentu, zakłada na ramię i odpala energetyczny riff. Na sam koniec pojawia się krótkie hasło, które jest jedynym komunikatem od grupy, bo sam film nie ma żadnego opisu. Sformułowanie "krøterveg te helvete"ma oznaczać drogę do piekła. Historia ostatnich 30 lat rockowej i metalowej muzyki z Norwegii uczy nas, że to bardzo dobry dla niej kierunek.

Polska publiczność miała okazję bliżej poznać Kvelertak między innymi jako support Metallici, gdy zagrali przez metalowymi gigantami w Krakowie w 2018, a w 2022 zagrali na Mystic Festival. Na ich powrót fani czekają z nieskrywaną radością, ale i oczekiwaniami, które nie będą łatwe do spełnienia. Jak dobrze wiemy, zmiany na stanowisku wokalisty w kapelach rockowych potrafią być zgubne w skutkach, bo nawet jeśli zmiennik jest świetny, to publiczność z reguły nie lubi zmian. Pierwszy album z Ivarem Nikolaisenem nie zawiódł, ale tak naprawdę to druga płyta zawsze jest sprawdzianem, czy uda się utrzymać równie dobry poziom. My oczywiście trzymamy kciuki i nie możemy się doczekać!

Pozytywne umysły to największe inspiracje! Smash Into Pieces dla Eski Rock