Kurt Cobain był fanem Metalliki! Tak twierdzi Kirk Hammett

i

Autor: screen: https://youtu.be/hTWKbfoikeg

Kurt Cobain był fanem Metalliki! Tak twierdzi Kirk Hammett

2021-08-25 12:49

Metallica wspomina bardzo dobrze początek lat 90-tych, gdy 'Black Album' święcił gigantyczne triumfy. W tym samym czasie Nirvana opanowała wszystkie zestawienia, podbijając serca słuchaczy krążkiem 'Nevermind'. Jak twierdzi Kirk Hammett, Kurt Cobain bardzo lubił Metallikę.

Nirvana i Metallica święcili spore sukcesy, a krążki 'Black Album' i 'Nevermind' stały się prawdziwymi klasykami, które do dzisiaj cieszą się sporym zainteresowaniem odbiorców. W 2021 roku mija 30 lat od wydania wspomnianych płyt, także sprzyja to wielu wspominkom ze strony muzyków. Kirk Hammett ujawnił, że Kurt Cobain bardzo lubił Metallikę.

CO TAM W ŚRODKU GRA - ELEKTROLUXTORPEDA

Kurt Cobain lubił muzykę Metalliki? Tak twierdzi Kirk Hammett

W wywiadzie dla 'Classic Rock', Hammett przyznał, że Kurt Cobain lubił muzykę Metalliki:

Kurt Cobain przyszedł na jeden z naszych koncertów w Seattle podczas trasy promującej „Czarny album”. Znałem Kurta dość nieźle i spędzaliśmy ze sobą trochę czasu. Był dużym fanem Metalliki. Byłem zaskoczony tym, jak bardzo lubił Metallicę. Kiedy rockowe radio zaczęło grać naszą muzykę, pomogło w ten sposób wybić się grunge’owi. Niedługo po wydaniu „Czarnego albumu” Nirvana wydała „Nevermind”. Uważam, że przyczyniliśmy się do tego, że ludzie polubili Nirvanę.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu