Kultowy świąteczny utwór Eltona Johna kończy 50 lat

i

Autor: Materiały prasowe Kultowy świąteczny utwór Eltona Johna kończy 50 lat

Kultowy świąteczny utwór Eltona Johna kończy 50 lat

2023-11-06 12:24

Kultowy utwór Eltona Johna „Step Into Christmas” obchodzi swoją 50. rocznicę! Ten świąteczny kawałek stał się już stałym elementem sezonu, dodając odrobinę muzycznej magii obchodom Świąt na całym świecie.

Pierwotnie wydany jako singiel w 1973 roku z „Ho, Ho, Ho (Who’d Be a Turkey at Christmas)”, utwór miał pełnić formę kartki świątecznej dla fanów artysty. Wpadający w ucho kawałek był następcą bijącego rekordy albumu „Goodbye Yellow Brick Road” oraz pierwszym singlem Eltona po „Rock And Roll Madonna” z 1970 roku.

„Step Into Christmas” osiągnął 24. miejsce na brytyjskiej liście przebojów. 46 lat później – w 2019 roku – osiągnął nowy szczyt, 8 miejsce, a w 2021 roku pokrył się podwójną platyną. W Stanach Zjednoczonych singiel znalazł się na szczycie świątecznej listy przebojów Billboardu w 1973 roku, a w 2021 roku uzyskał status złotej płyty.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Świąteczny klasyk

Singiel „Step Into Christmas” na stałe wpisał się w kanon świątecznej muzyki. Magia Świąt wypełnia serce każdego słuchacza, wprowadzając wszystkich w dobry nastrój.