Kult z teledyskiem do utworu Arahja ponad 35 lat po premierze albumu Spokojnie

i

Autor: AKPA Wielka gratka dla fanów Kultu

Kult z teledyskiem do utworu "Arahja" po 35 latach od premiery albumu "Spokojnie"!

2023-03-21 9:59

2023 rok należy do zespołu Kult. Legendarna formacja przygotowała dla swoich fanów wiele niespodzianek, z wyjątkowym boxem na czele, jednak to nie wszystko! W poniedziałek 20 marca udostępniony został teledysk do legendarnego utworu "Arahja"! Stało się to dokładnie po 35 latach od wydania kultowego albumu "Spokojnie"!

Zespół Kult to prawdziwa legenda polskiej sceny muzycznej. Grupa jest obecna na rodzimym rynku już od ponad czterdziestu lat, a jej twórczość cieszy się ogromnym uznaniem. Aktualnie formacja, na czele której stoi Kazik Staszewski, świętuje swój jubileusz. Z okazji 41-lecia, legendarna grupa wypuszcza na rynek wyjątkowe, unikatowe wydawnictwo, XLI. Będzie się ono składać z czterech części, a każda ukaże się w danym kwartale 2023 roku. W połowie lutego zakończyła się przedsprzedaż pierwszej części projektu, płyty K, a już w kwietniu ruszy pre order krążka U. To jednak nie jedyna niespodzianka, jaką Kult przygotował dla swoich fanów.

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

Kult z oficjalnym teledyskiem do utworu "Arahja"!

Jednym z najsłynniejszych utworów Kultu z pewnością jest Arahja. Protest song, odnoszący się do podziału Berlina Murem Berlińskim, cieszy się dziś mianem prawdziwego hymnu. Kompozycja znalazła się na wydanym 35 lat temu albumie Spokojnie, nigdy jednak nie doczekała się oficjalnego teledysku - aż do dziś! W ramach obchodów roku Kultu, w serwisie YouTube pojawiło się wideo do utworu! Składa się ono z archiwalnych, unikatowych nagrań i powstało w oparciu o pomysł Sławka Pietrzaka. Oficjalny teledysk do kompozycji Arahja można obejrzeć poniżej!

Co wiesz na temat zespołu Kult i Kazika Staszewskiego? QUIZ dla prawdziwych fanów legend polskiej muzyki!

Pytanie 1 z 10
Na bazie jakiej grupy powstał zespół Kult?