Kult. Film

i

Autor: Materiały Prasowe

KULT z nowym teledyskiem! Kazik kontra urzędnicy!

2021-06-23 10:14

Kazik w prześmiewczy, szczery sposób komentuje urzędnicze działania! Zobacz "Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki"! - Dajcie mi zbudować dom na tej ziemi, którą mam. Dajcie mi zbudować gniazdo, to jest także, także moje miasto - śpiewa Kazik. W szczerym tekście i prześmiewczym teledysku Kazik wraz z Kultem w charakterystyczny dla siebie sposób komentują urzędniczą opieszałość i długotrwałe urzędowe procedury.

Utwór promuje album zatytułowany "Ostatnia płyta". Jak głosi przewrotny tytuł, to wydawnictwo wyjątkowe i przede wszystkim długo oczekiwane - to pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU. Będzie to wydawnictwo różnorodne stylistycznie, pełen rozmaitych inspiracji muzycznych - od bluesa, jazzu, po cięższe rockowe utwory. W nagraniach albumu udział brali dwaj muzycy niezwiązani wcześniej z grupą - saksofonista Mariusz Godzina (wcześniej m. in. Buldog) oraz klawiszowiec Konrad Wantrych (współpracujący z Kazikiem przy albumie "Zaraza"). To nie jedyna nowość SP Records w ostatnim czasie! Prężnie działamy i wypuszczamy premierę za premierą.

Kwiat Jabłoni - wywiad ESKA ROCK

KULT - Gwaizdy

Ukazał się właśnie utwór zespołu ECHA, zatytułowany "Gwiazdy". Utwór ten zapowiada nowy album zespołu, który ukaże się jesienią 2021 roku. Całość materiału powstała na przestrzeni ostatniego roku, a muzycy sięgają do rozmaitych inspiracji – elektroniki, rocka, indie popu, a także disco. Jak zapewniają muzycy, będzie to ciekawe połączenie różnych stylistycznie, czasem wręcz szalonych, piosenek, z poetyckimi, niebanalnymi tekstami. "Gwiazdy" to bardzo piękny, ale zarazem osobisty kawałek. Piosenkę ilustruje teledysk w reżyserii Janka Pietrzaka. W tym oryginalnym wideoklipie muzycy byli blisko gwiazd – i to dosłownie, zdjęcia powstały bowiem niemal 30 metrów nad ziemią, z interesującą architekturą Warszawy w tle. Wideo znaleźć można na kanale YouTube SP Records.

Sonda
Czekasz na nową płytę Kultu?

KULT - nowy album

25 czerwca ukazuje się natomiast album "Zgon po placebo" formacji ZACIER. Na płytę składa się dwanaście utworów, utrzymanych w charakterystycznym dla Zaciera ironicznym stylu, które jak zwykle przenikliwie kwitują rzeczywistość. Nie brakuje utworów melancholijnych, choć podszytych poczuciem humoru. Wokaliście Mirosławowi "Zacierowi" Jędrasowi towarzyszą muzycy: Michał Mrufka Jędras na perkusji (gra również w formacji Zenka Kupatasy), Piotr Bajus (giatrzysta znany m. in. z heavymetalowej formacji Fatum), Alek Korecki (saksofonista także Elektrycznych Gitar, ma na koncie współpracę z wieloma artystami), Wojciech Ruciński i basista Tomek Grochowalski (założyciel formacji Closterkeller, także członek Elektrycznych Gitar). 22 czerwca premierę będzie mieć utwór promujący album - "Daj dla mnie".