Który numer Slayera mógłby się znaleźć na ścieżce dźwiękowej Stranger Things? Dave Lombardo ma swój typ!

i

Autor: KRZYSZTOF ZATYCKI/REPORTER/East News Slayer na ścieżce dźwiękowej "Stranger Things"?

Który numer Slayera mógłby się znaleźć na ścieżce dźwiękowej "Stranger Things"? Dave Lombardo ma swój typ!

2022-11-04 15:04

Serial "Stranger Things" to prawdziwy fenomen popkulturowy. Produkcja od kilku lat cieszy się ogromną popularnością, a bardzo ważnym jej elementem jest ścieżka dźwiękowa. Przekonaliśmy się o tym szczególnie w tym roku, gdy ogromną popularnością po latach zaczęły się cieszyć utwory Kate Bush i Metalliki, które pojawiły się w ostatnim sezonie. Jaki numer Slayera też mógłby się pojawić w tej serii? Dave Lombardo ma swój typ!

Stranger Things to amerykański serial, powstały dla platformy Netflix, za produkcją stoją bracia Matt i Ross Dufferowie. Seria miała swoją premierę w 2016 roku i niemal natychmiast stała się globalnym fenomenem i ważną częścią współczesnej popkultury. Klimat horroru, połączony z si-fi i elementami przygodowymi, a do tego osadzenie akcji w latach 80., do których bardzo dużo odbiorców odczuwa sentyment, okazało się być przepisem na sukces. Bardzo ważnym elementem serialu od samego początku jest ścieżka dźwiękowa, do której twórcy dopierają numery w zależności od lat, w których dzieje się akcja. Szczególnie głośno było o muzyce ze Stranger Things w tym roku, gdy na platformie zadebiutowały dwie części najnowszego, czwartego sezonu. Ważnymi elementami fabuły okazały się być kompozycje Running Up That Hiil (A Deal With God) Kate Bush Master of Puppets Metalliki. Obie przeżywały swego czasu prawdziwy renesans popularności. 

Który numer Slayera mógłby się znaleźć na ścieżce dźwiękowej "Stranger Things"? Dave Lombardo ma swój typ!

Produkcja jest znana na całym świecie i Dave Lombardo przyznał, że co prawda nie oglądał jej, jednak wie mniej więcej, o co chodzi w fabule. Były perkusista grupy Slayer, której szczyt popularności także przypadł na lata 80. jest zdania, że jeden z numerów tej formacji mógłby się świetnie sprawdzić na ścieżce dźwiękowej serialu. Muzyk został zapytany o to podczas sesji Q&A dla magazynu "Metal Hammer" i bez wahania wskazał na kawałek Chemical Warfare, który znalazł się na wydanej w 1984 roku EP-ce Haunting the Chapel. Dlaczego akurat ten?

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Nie oglądałem Stranger Things. To takie retro z lat 80-tych, prawda? Więc chyba wybieram coś, co nagrałem w latach 80-tych… „Chemical Warfar”. To ciężka piosenka, bardzo pasująca do lat 80. Jest nostalgiczna i ma w sobie pewien klimat. W latach 80. myśleliśmy, że jesteśmy w trakcie III wojnie światowej. Ona oddaje to uczucie - powiedział Lombardo.

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?