Którego numeru z Ride the Lightning szczególnie nie lubi Metallica? Fani nie mogą tego zrozumieć

i

Autor: Materiały prasowe Numer, którego nie lubią członkowie Metalliki

Którego numeru z "Ride the Lightning" szczególnie nie lubi Metallica? Fani nie mogą tego zrozumieć

2023-05-19 12:23

Drugi album studyjny Metalliki uważany jest z wielu względów za pierwszy duży przełom w całej jej twórczości. Płyta ‘Ride the Lightning” ceniona jest szczególnie za artystyczny wkład nieżyjącego już basisty, Cliffa Burtona. Jest jednak taki utwór z tego krążka, do którego żyjący członkowie zespołu nawet nie starają się ukrywać swojej niechęci. Fani zupełnie nie rozumieją postawy Jamesa, Larsa i Kirka.

W 1984 roku, zaledwie rok po premierze debiutu, Metallica wydała swój drugi album studyjny. Krążek został zatytułowany “Ride the Lightning” i Panowie nigdy nie ukrywali, że powstał on dużo bardziej w oparciu o ich własną wizję, niż miało to miejsce w przypadku ‘Kill ‘Em All”. Wydawnictwo zaprezentowało nie tylko dużo bardziej złożone, ale też różnorodne brzmienie, czego wyrazem była między innymi balladowa kompozycja “Fade To Black”. Bardzo duży wkład w utwory, które złożyły się na “Ride the Lightning”, miał basista Cliff Burton, który wykorzystał do tworzenia kompozycji swoją wiedzę z teorii muzyki.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Utwór, którego nie tolerują członkowie Metalliki

Choć jest to jeden z najważniejszych albumów w dorobku zespołu, to jednak pojawia się na nim jeden z najbardziej nielubianych przez jego członków utwór. Mowa o numerze “Escape”, który pojawia się jako drugi na trackliście drugiej strony płyty. Największym wyrazem niechęci do niego jest z pewnością fakt, iż w trakcie ponad czterdziestoletniej kariery, zespół zagrał go na żywo… zaledwie raz, w 2012 roku, w ramach festiwalu Orion.

Fani Metalliki pytają o "Escape"

Sytuację ten zauważył jeden z użytkowników TikToka. Osoba, kryjąca się za nickiem “shotokanguitarist”, zamieściła na swoim profilu krótki filmik, pod którym pyta: “Czy “Escape” Metalliki jest lepsze niż pamiętam?”. Co ciekawe, użytkownik doczekał się odpowiedzi ze strony samego zespołu! Oficjalne konto Metalliki podpisało filmik krótkim: “Nie, nie jest”. Cóż, wygląda na to, że nie ma co liczyć na to, by “Escape” wybrzmiał podczas trwającej obecnie “M72 World Tour”.

Listen on Spreaker.