Krzysztof Sokołowski z kolejnymi wieściami odnośnie solowej płyty! Znany jest klimat i skład wydawnictwa

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER Wokalista Nocnego Kochanka z nowymi informacjami o solowej płycie

Krzysztof Sokołowski podał datę premiery solowej płyty! Muzyk podzielił się fragmentem NOWEGO KAWAŁKA!

2023-11-22 21:11

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Krzysztof Sokołowski, wokalista zespołu Nocny Kochanek, pracuje nad solowym wydawnictwem. Muzyk co jakiś czas udostępnia za pośrednictwem swoich social mediów nowe informacje na temat postępów. Tym razem Pan Piosenkarz dał dość duży update - wiadomo, czego można się spodziewać po albumie, z kim Sokołowski współpracuje i kiedy planuje premierę! Do tego pojawił się fragment NOWEJ PIOSENKI I TELEDYSKU!

Krzysztof Sokołowski nie zwalnia tempa! Muzyk już od dobrych kilku miesięcy pracuje nad solowym albumem, nie zaniedbując równocześnie głównego projektu, czyli oczywiście zespołu Nocny Kochanek. Fani wokalisty i formacji nie kryją ekscytacji i ciekawości co do tego, kiedy ukaże się wydawnictwo i jakie ono będzie. Pan Piosenkarz co jakiś czas udostępnia w swoich social mediach coraz to nowe informacje na temat postępów w pracach. 17 maja muzyk podzielił się z fanami nagraniem, na którym słychać fragment premierowego utworu, zatytułowanego Pociąg Szczęścia, który trafi na krążek.

„Puszczałem Nocnego Kochanka moim rodzicom…” - Krzysztof Sokołowski w Esce ROCK!!!

Czego można się spodziewać po solowej płycie Krzysztofa Sokołowskiego?

Jakiś czas później Krzysiek zamieścił w swoich social mediach wpis, w którym poinformował, że jego solowy debiut utrzymany będzie w klimacie rockowo-metalowym, a piosenki, które się na nim znajdą, śpiewane będą w języku polskim. Muzyk odpowiedział też na pytania fanów pisząc, iż teksty tym razem będą "na poważnie". Album będzie różnorodny, będą ballady, bardziej romantyczne i nastrojowe momenty, ale także oczywiście heavy metal, a nawet punk rock! Sokołowski pisze też, że płycie pojawi się ukłon w stronę fanów Night Mistress.

Krzysztof Sokołowski zdecydował się także zdradzić nazwiska swoich współpracowników! Okazuje się, że w ramach prac nad solowym krążkiem, wokalista połączył siły z

  • Jackiem "Rackiem” Gruszką — gitara, produkcja
  • Damianem „Fonsem” Biernackim — bas, miks i mastering
  • Maćkiem „Pandoniczką” Duszakiem — perkusja

Będąc gościem w "Mellinie" Eski ROCK w czerwcu tego roku, muzyk zdradził także, że na album złożą się utwory, które wokalista przez lata odkładał do szuflady i które są zdecydowanie na poważne, w związku z czym nie pasują klimatem do Nocnego Kochanka. Sokołowski zaznacza jednak, że w żadnym wypadku nie ma dość formacji! Ta bardzo dobrze dogaduje się między sobą, jednak jak większość grup, czasem od siebie odpoczywa i skupia się na pracy w ramach innych projektów. Prace nad albumem trwają, Krzysiek nie ukrywa, że chciałby, już w ramach jego promocji, zagrać kilka solowych koncertów. Z racji tego, że Nocny Kochanek robi sobie krótką przerwę, najczęściej na początku danego roku, to jeśli takowa nastąpi w styczniu-lutym 2024 roku, to właśnie wtedy Krzysiek wyruszył by w minitrasę ze swoim materiałem

Fragment SOLOWEGO KAWAŁKA Krzyśka Sokołowskiego!

Wygląda na to, że wydawnictwo zbliża się wielkimi krokami! Krzysiek był gościem Kanału Sportowego w środowy poranek. Jego występ poprzedzony był prawdziwą gratką dla fanów Krzyśka - przedpremierowo wyświetlony został fragment SOLOWEGO KAWAŁKA artysty z nadchodzącego krążka! Widzowie zobaczyli też kawałek teledysku, który powstał w Nowym Jorku. Numer zaczyna się od ok. 1:18:50! Muzyk poinformował, że jest to pierwsza zapowiedź jego płyty - utwór, zatytułowany Kiedy powrócę, będzie miał swoją premierę już w piątek 24 listopada! Wiadomo już także, że cały album ukaże się 19 stycznia 2024 roku!