Krzysztof Cugowski świętuje 55 lat na scenie! Muzyk udostępnił wyjątkowe zdjęcie Budki Suflera

i

Autor: AKPA Krzysztof Cugowski obchodzi bardzo wazny jubileusz i wspomina o Budce Suflera

Krzysztof Cugowski świętuje 55 lat na scenie! Muzyk udostępnił wyjątkowe zdjęcie Budki Suflera

2024-01-18 12:03

Krzysztof Cugowski to z pewnością jeden z najważniejszych polskich wokalistów, artysta, dysponujący niesamowitym, zupełnie niepodrabialnym wokalem. Muzyk świętuje w tym roku szczególny jubileusz - bycia na polskiej scenie już od 55 lat! Z tej okazji wokalista zamieścił w swoich social mediach bardzo szczególną fotografię.

Choć uznaje się, że zespół Budka Suflera powstał w 1974 roku, to jego historia sięga pięć lat wstecz. To właśnie w 1969 roku powołana do życia została formacja Prompter’s Box, w której to swoją karierę muzyczną rozpoczął jeden z najważniejszych polskich wokalistów - Krzysztof Cugowski. Choć grupa ta rozpadła się już rok później, to muzyk szybko nawiązał współpracę z projektem Romualda Lipki Stowarzyszenie Cnót Wszelakich, który ostatecznie przekształcił się właśnie w Budkę Suflera. Cugowski natychmiastowo zwrócił uwagę opinii publicznej swoim imponującym i mocnym wokalem i szybko zaczął być umieszczany w rankingach najlepszych polskich głosów. Choć historia kariery artysty najbardziej związana jest z lublińską formacją, to w jej trakcie działa on także i nagrywa jako artysta solowy, współpracował z Rayem Wilsonem, Garym Brookerem i Garou, a z synami Wojciechem i Piotrem powołał do życia rodzinny projekt Cugowscy, w ramach którego wydany został w 2016 roku album Zaklęty krąg.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - Polska

55 lat legendy na scenie

Prosta matematyka mówi jasno - Krzysztof Cugowski świętuje w tym roku zupełnie imponujący jubileusz 55 lat na scenie! Z tej okazji artysta ogłosił niezwykle szczególną trasę koncertową, w ramach której zawita do wielu polskich miast. Szczegóły serii koncertów znaleźć można na stronie internetowej muzyka, w swoich social mediach natomiast podzielił się on z fanami pewną wyjątkową fotografią!

Historia pewnej fotografii

Artysta podzielił się ze swoją społecznością zdjęciem, które wykonano w ramach pierwszej w historii sesji zdjęciowej Budki Suflera! Ta rozpoczęła się w mieszkaniu przy ul. Grażyny 20 w Lublinie, a na udostępnionej fotografii początkujący wtedy muzycy zapozowali w zimowej scenerii. Jak zapowiada Cugowski, tego typu wspomnień i opowieści będzie w tym roku pojawiać się dużo więcej, a wszystko to w ramach trwającego jubileuszu!

Jej założyciele: Krzysztof Cugowski, Janusz Pędzisz i Krzysztof Brozi mają głowy pełne marzeń, ale z drugiej strony chcą tylko pograć, nie planują świetlanej przyszłości. Co wydarzy się dalej? Będziemy Wam w tym roku o tym opowiadać i to nie raz.  Przed nami ciekawy rok, pełen wspomnień, ale również nowości, wydarzeń i muzycznego świętowania.