Królik, nazwany na cześć Ozzy'ego Osbourne'a, szuka domu! Jaka jest jego historia?

i

Autor: Materiały prasowe/Screen ze strony internetowej schroniska - https://rspcaburton.org.uk/display-rabbit-details/?animalid=3534 Królik Ozzy szuka domu!

Królik, nazwany na cześć Ozzy'ego Osbourne'a, szuka domu! Jaka jest jego historia?

2022-11-29 13:42

Już od lat zwierzęta, nowo odkryte ciała niebieskie, gatunki roślin i wiele innych nazywanych jest na cześć słynnych osób. Do tej kategorii z pewnością należą też gwiazdy rocka. To właśnie w hołdzie Ozzy'emu Osbourne'owi nadano imię pewnego króliczkowi, który obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii i szuka dla siebie domu. Jaka jest jego historia?

Ozzy Osbourne ma swojego odpowiednika wśród zwierząt! W jednym ze schronisk w Wielkiej Brytanii przebywa króliczek, którego nazwano na cześć "Księcia Ciemności" - skąd taki pomysł? Niemal od razu uwagę zwraca ciemne zabarwienie sierści wokół oczu zwierzęcia, co natychmiast kojarzy się z charakterystycznym makijażem, jaki Ozzy od lat nosi na scenie i podczas innych wystąpień publicznych. Okazuje się, że królik ma też specjalne wymagania, które są niczym warunki stawiane przez prawdziwą gwiazdę rocka i specyficzne cechy charakteru, które wyraźnie pokazują, że ma on z Ozzym bardzo dużo wspólnego!

Historia królika Ozzy'ego

Jak podaje strona internetowa schroniska RSPCA Hillfield Animal Shelter w Burton, Ozzy jest mieszańcem o biało-szarym umaszczeniu, trafił do placówki w połowie września 2022 roku, jednak nie ze swojej winy. Króliczy "Książę Ciemności" jest dość hałaśliwy, ciekawski, energiczny i najbardziej uwielbia się o wszystko ocierać, a przez to znaczyć swoim zapachem. Jego opiekuni bardzo chcą, by znalazł on już swoją "Sharon", czyli ludzką bratnią duszę i trafił do kochającego i doświadczonego w opiece nad królikami domu. Ważne jest, by było to miejsce dość spore, w którym Ozzy będzie mógł zwiedzać kolejne zakamarki, gdzie będzie miał pełno zabawek, którymi będzie mógł się bawić. Szczegółowe informacje na temat zwierzęcia dostępne są pod linkiem.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Ozzy Osbourne ma szanse na nagrody Grammy

Nie da się ukryć, że Ozzy przeżywa obecnie świetny czas. Artysta powoli wraca do zdrowotnej formy i przygotowuje się do koncertów, we wrześniu swoją premierę miał świetnie przyjęty album Patient Number 9, który promowany był singlem o tym samym tytule. To właśnie ta płyta zapewniła Ozzy'emu aż cztery nominacje do nagrody Grammy - ile statuetek zdobędzie "Książę Ciemności"? Przekonamy się już w nocy z 5 na 6 lutego 2023 roku.