Krist Novoselic obraca się w świecie muzyki już od końcówki lat 80., a kluczowym zdarzeniem w tym zakresie było nawiązanie przez niego przyjaźni z Kurtem Cobainem, z którym to bardzo szybko połączyły go muzyczne pasje. W końcu Panowie założyli pierwszą kapelę, która istniała przez zaledwie kilka tygodni, a zastąpił ją cover band Creedence Clearwater Revival, w którym to Kurt grał na perkusji, a Krist śpiewał i grał na gitarze. Dopiero w 1987 roku powstała Nirvana, w której brzmieniu obaj chcieli pokazać swoją pasję do klasycznego punk rocka, czemu nadali jednak własny charakter, co w dłuższej mierze przełożyło się na powstanie całego nowego podgatunku muzyki rockowej, znanego dziś na świecie jako grunge.
Novoselic pełnił w Nirvanie rolę basisty, a po jej rozpadzie w 1994 roku angażował się w liczne projekty, jak zespół Sweet 75, kręcenie własnego dokumentu czy w końcu działalność formacji Eyes Adrift. Po jej rozpadzie jednak Krist ogłosił, że odchodzi z branży muzycznej, choć w 2005 roku pojawiły się plotki, że pracuje nad solowym albumem, a rok później dołączył do grupy Flipper. W 2010 roku basista współpracował z Foo Fighters Dave'a Grohla nad albumem Wasting Light, a dwa lata później nagrał z dawnym kolegą z Nirvany i Paulem McCartneyem nagrodzony Grammy utwór Cut Me Some Slack. W latach 2017-2020 Krist Novoselic był członkiem zespołu Giants in the Trees, a od 2021 roku pełni funkcję basisty w 3rd Secret.
Nowy zespół Krista Novoselica
To jednak nie koniec projektów na dość długiej już liście basisty! Okazuje się, że do życia powołana została zupełnie nowa grupa, członkiem której jest Krist. Formacja nazywa się The Bona Fide Band, a jej skład tworzą także Mark Pickerel ze Screaming Trees, Jillian Raye, Jennifer Johnson i Kathy Moore. Zespół wystąpił w piątek 21 czerwca w Waszyngtonie na corocznym Make Music Day i zaprezentował m.in. własną wersję debiutanckiego singla Nirvany, Love Buzz - poniżej znajdziesz nagranie z tego momentu.
Krist i polityka
Okazuje się, że zespół powstał... z pobudek politycznych! Krist ma zamiar powołać do życia własną partię polityczną, Cascade Party, a występy The Bona Fide Band są swego rodzaju konwencjami, na których to ma on zamiar zebrać konieczne do zarejestrowania partii tysiąc podpisów. By jednak takowa mogła powstać, amerykańska administracja z góry zakłada, że musi ona wystawić swojego... kandydata na Prezydenta USA, a z ramienia Cascada Party tym został właśnie były basista Nirvany! Jak jednak zaznacza w social mediach Cascada Party Krist, nie chce on zostać głową państwa, a całym projektem zamierza też zwrócić uwagę na brak logiki w amerykańskiej administracji. Czy tak, czy tak, obecnie Krist Novoselic jest jednym z uczestników wyścigu wyborczego w USA - ma szansę na wygraną?