Korn nawiązuje kolejną współpracę z marką ADIDAS! Co wejdzie w skład nowej kolekcji?

i

Autor: Lukasz Capar/Polska Press/East News Korn i ADIDAS po raz kolejny razem

rockowe newsy

Korn ogłasza kolejną współpracę z marką ADIDAS! Co wejdzie w skład nowej kolekcji?

2024-05-09 8:34

Historia Korna i marki ADIDAS jest zdecydowanie jedną z najsłynniejszych we współczesnej popkulturze. Fani i fanki zastanawiali się, jak to się stało, że w szczytowym okresie popularności formacji nie doszło do współpracy obu tych legend. Ta wydarzyła się w końcu w ubiegłym roku i teraz powraca w kolejnej odsłonie!

Związki Korna i marki ADIDAS sięgają samych początków legendy nu metalu. Gdy ta stawiała swoje pierwsze kroki w świecie muzyki, Jonathan Davis pracował w jednym ze sklepów Adidasa, a członkowie grupy od samego początku regularnie pojawiali się na koncertach, w klipach i na sesjach zdjęciowych w obraniach tego odzieżowego giganta.

Cała historia nabrała ciekawego smaczku w 1996 roku, gdy światło dzienne ujrzał drugi album studyjny Korna. Na krążku Life Is Peachy pojawił się kawałek, zatytułowany A.D.I.D.A.S. Jego tytuł to akronim pojawiającego się w refrenie wyrażenia "All Day I Dream About Sex". Kawałek do dziś uchodzi za jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych w całym katalogu zespołu.

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Korn i ADIDAS znowu razem!

Mimo aż tylu związków, w okresie szczytowej popularności Korna nie doszło do nawiązania oficjalnej współpracy między grupą a marką, ta jednak regularnie wysyłała jej darmowe ubrania. Ta ikoniczna sytuacja wydarzyła się dopiero w ubiegłym roku, gdy ukazała się pierwsze linia ciuchów i dodatków Adidasa, sygnowana nazwą "Korn". Wszystko, co było dostępne w sprzedaży rozeszło się na pniu - nic więc dziwnego, że zdecydowano się to powtórzyć!

Już 15 maja (dzień wcześniej należy się zarejestrować, by uzyskać swobodny dostęp do strony) do sprzedaży trafi kolejny drop odzieżowej współpracy Adidasa i grupy. Wiadomo już oficjalnie, że w skład kolekcji, której zdjęcia już można znaleźć w sieci, wejdą skarpetki, czapki, t-shirty, koszulki z długim rękawem, błyszczący dres, utrzymany w odcieniu butelkowej zieleni oraz buty, słynne Campus 2, na których pojawi się logo kapeli.

Już teraz mówi się także, że współpraca będzie miała swoją kolejną, trzecią odsłonę, w październiku tego roku i związane to będzie z 30-leciem przełomowego debiutanckiego albumu Korna. Plotkuje się, że w skład tej kolekcji wejdą m.in. zmodyfikowane buty Adidas Superstar i kolejny model dresu.

Sprawdź, jakie ciekawostki skrywa "Follow the Leader":

Listen on Spreaker.