Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową - szczegóły jubileuszowej edycji

i

Autor: Materiały prasowe

Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową - szczegóły jubileuszowej edycji

2024-02-20 15:07

19 lutego startuje najnowsza edycja Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Jego celem jest wybranie 30 najlepszych projektów graficznych okładek płytowych, które powstały w 2023 roku. Trafią one na wystawę pokonkursową, która odbędzie się latem w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu.

W czasie wernisażu wystawy poznamy nazwiska zwycięzców, których wyłoni jury konkursu, przyznając trzy nagrody główne, Nagrodę im. Rosława Szaybo oraz Nagrodę Specjalną za Edytorstwo. Kontynuowana będzie także idea Nagrody Publiczności, której laureat zostanie wyłoniony w drodze głosowania osób odwiedzających Galerię w czasie wystawy pokonkursowej.

Konkurs 30/30 po raz pierwszy odbył się w 2015 roku. Jego pomysłodawcą był słynny i doceniany w cały świecie polski grafik Rosław Szaybo. To właśnie temu związanemu z Poznaniem artyście konkurs zawdzięcza swój unikatowy charakter i główną myśl przewodnią, którą jest poszukiwanie doskonałej syntezy muzyki i grafiki.

Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Warunki konkursu

Kryteriami oceny okładek będą m.in. walory artystyczne okładki, oryginalność pomysłu, jakość typografii, warsztat, spójność koncepcji graficznej z treścią muzyczną.

Nabór prac konkursowych zakończy się w marcu 2024 roku. Wszystkie zgłoszenia, które spełnią wymogi formalne, zostaną przekazane do oceny jury. Jego werdykt zapadnie do końca kwietnia 2024 roku, po czym rozpoczną się prace przygotowawcze do wystawy, która jest zawsze wielkim finałem poszczególnych edycji konkursu.

Regulamin konkursu wraz z zasadami zgłoszeń dostępny jest na stronach Wydawnictwa Miejskiego Posnania oraz na stronie konkursu.

QUIZ: Czy rozpoznasz okładki tych kultowych polskich płyt rockowych?

Pytanie 1 z 10
1. Słynny lecący but pochodzi z okładki jakiej płyty?
1. Słynny lecący but pochodzi z okładki jakiej płyty?