Zespół Kolumbia

i

Autor: Materiały prasowe - fot.Bartosz Marciniak Kolumbia nie robi noworocznych postanowień… Kolumbia ma "Plan"!

muzyczne nowości

Kolumbia rozpoczyna wakacje "Na dwa"

2024-05-29 14:25

Kolumbia powraca, serwując nam prawdziwy przebój nadchodzącego lata. Ich najnowszy singiel "Na dwa" poderwie Wasze nogi do tańca!

Dzięki kultowej piosence duetu Sistars wszyscy już doskonale wiemy, jak się klaszcze na dwa. Teraz czas nauczyć się tańczyć do rytmu i… Kochać na dwa! W rolę muzycznego trenera wciela się warszawski zespół Kolumbia, który właśnie podzielił się swoim kolejnym singlem.

Bon Jovi - największe przeboje legendy rocka lat 80.

Nowa zapowiedź płyty

Na dwa to połączenie tanecznej energii Metronomy z nieoczywistymi rozwiązaniami rodem z Foals. Pulsująca perkusja, wbijające się w głowę chórki i podrywający z krzeseł refren — brzmi jak przepis na sukces, na który najnowszy numer Kolumbii jest niemal skazany! Przygotujcie wygodne buty, bo przydadzą się do tańczenia pod chmurką w ciepłe wakacyjne wieczory.

Mimo przebojowego wydźwięku, Kolumbia przemyca w singlu Na dwa charakterystyczną dla siebie nostalgię. Tekst utworu opowiada o tym, że nie liczy się nic, poza chwilą, którą mamy teraz, że co by się nie działo oraz jakie kłody pod nogi rzuci nam los, na końcu i tak znajdziemy drogę do tej osoby, na której nam zależy. A jeśli będzie trzeba, skoczymy za nią w ogień!

Utwór Na dwa to czwarty singiel Kolumbii, po Wiklinowych snach, Planie oraz Echo, który zapowiada nadchodzący album zespołu. Premierę wydawnictwa zaplanowano na jesień.

O zespole

Kolumbia to historie pełne majowego słońca, taneczny rytm i przestrzenne gitary. Nostalgiczne syntezatory oraz celebrowanie „tu i teraz". To każdemu dobrze znane troski i marzenia o podboju świata. Zespół powstały w 2021 to blend brytyjskiej alternatywy, synthpopu rodem z lat 80. oraz pełnych słońca tekstów po polsku. Kolumbię współtworzą tekściarz i wokalista — Tomasz Sierpiński, który chciał śpiewać o małych, każdemu dobrze znanych troskach, Kuba Sędek, zasiadający za perkusją, który wraz z basistą Michałem Zdunkiem tworzą fenomenalną sekcję rytmiczną, producent i klawiszowiec Jan Świderski oraz gitarzysta i realizator dźwięku Jarek Pyczot, który poza działalnością w zespole, należy również do stage crew Dawida Podsiadło.

Artyści mają na swoim koncie występy na takich scenach, jak Powidz Jam Festiwal czy Festiwal Garaże, grali w klubach w Warszawie, Krakowie, Katowicach oraz w kilku mniejszych miastach, a ich występy charakteryzuje wakacyjna energia oraz luźny, niewymuszony kontakt z publicznością. Kolumbia zadebiutowała minialbumem Monumenty, który został doceniony przez dziennikarzy.

W 2023 roku do zespołu dołączył producent Jan Świderski, dzięki któremu nowy materiał Kolumbii będzie jeszcze bardziej elektryzujący i poruszający. W swoich nadchodzących propozycjach zespół otworzy się na bardziej elektroniczne brzmienia, ale nie zabraknie w nich również gitarowej atmosfery.

Oto muzyczne miejsca, które warto zobaczyć w Stolicy Czech: